Студенти з університету "Чернігівский колегіум" розробляють прилад для людей, які втратили обидві руки, аби вони могли писати, малювати та користуватися гаджетами.
Діана, студентка:
Почали ми із солоного тіста, щоб вивчити форму, далі експериментували з парафіном, нарешті виготовили 3д матеріал і особисто використали. Ми спілкувалися з чоловіком з Дніпра - Андрій Олійник. Він працює в іт навіть у такому стані. Відправили перший зразок. Прислухалися до його порад і зробили нову модель для стілуса.
Катерина, студентка:
Найбільш буде зручно ним користуватися, як стілусом. Перший варіант був ширший, їм було зручно малювати і писати. Розробка триває. Шукаємо людей, які допоможуть його доробити. Було б дуже супер.
Студенти спочатку створювали перші форми вдома, а потім їм допомогли з прототипом у молодіжному просторі Ko_laba, де створили 3d модель і роздрукували на 3d принтері. Також у цьому молодіжному просторі група студентів та викладачів створила розумну іграшку - Семаргла, що розмовляє з дітьми.
Студенти-розробники:
Нам стало цікаво створити іграшку, яка розмовляє з дітьми. Запланували, щоб це було пов’язано з Черніговом, щоб було цікаво і старшим, і туристам, які приїжджатимуть у Чернігів.
А от школярці Марії у Ko_laba допомогли реалізувати ідею з настільною грою, яку дівчина створила сама.
Марія, школярка:
Це настільна гра, яка пов’язана з Кельнським собором. Ідея з уроку географії. Треба було зробити творчу ідею і я зробила гру. Додала містичності. Зробила правила, щоб вивчати цікаві предмети, щоб було цікаво.
Представниця молодіжного простору каже, що студенти , школярі та педагоги можуть не тільки надолужити втрачене, а й втілювати власні ідеї в життя. Для цього тут є прилади, техніка та програми.
Вікторія Руда, представниця молодіжного простору Ko_laba:
Ми молодіжний простір, організований за допомоги ЮНІСЕФ та Го Глобал. Ми безкоштовні для резидентів та відвідувачів. У нас багато напрямків: підприємстництво, наука, інженерія, математика і т.д.. Наш простір створений з метою подолання освітніх втрат. Ще ковід вніс корективи в освіту. Діти зараз часто випадають з освітнього проекту через тривоги. Об’єдання ESTEAM напрямку дає дітям розвиватися. Процес навчання цікавіше для дітей і педагогів.
Наталія Стрілецька, доцент кафедри початкової освіти НУ «Чернігівській колегіум»:
Наші студенти відчули себе у ролі учнів, будуть знати як користуватися іноваційними пристроями. Велике спасибі, що це безкоштовно і Семаргла і фарби. Представили свій результат на всеукраїнському конкурсі.
За час існування молодіжного простору кілька розробок чернігівських студентів і школярів, створених у Ko_laba, вже отримали визнання на всеукраїнських конкурсах.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: НАШІ ЛЮДИ: історик церкви про чернігівські храми, чому УПЦ - московський патріархат і св. Лаврентія