Бізнесмен та власник чернігівського швейного виробництва Олександр Соколовський анонсував, що його компанія «Текстиль-Контакт» збирається повністю відновити виробництво у Чернігові. Попри той факт, що підприємство через постійні бомбардування в місті згоріло дощенту ще у перших днях березня.
«На початку березня я розповів, що росіяни розбомбили нашу текстильну фабрику в Чернігові. І ми й досі змушені працювати без нових тканин власного виробництва.
Тоді ми навіть не уявляли обсяг руйнувань, оскільки було кілька обстрілів та попадань снарядів через дах до цеху. Після чого починала горіти хб тканина, всі знають, як миттєво спалахує бавовна. Першу пожежу загасили. А наступного дня почало прилітати так, що пішли навіть працівники, які перебувають у бомбосховищі під фабрикою. Вони бачили ураження, коли йшли, бачили, як усе горіло, але зробити нічого вже не могли», - розповів Соколовський у фейсбуці.
Він зауважує не вірив, що після таких руйнувань можна в найближчому майбутньому врятувати виробництво. Але фахівці, що залишилися в Чернігові, вирішили, що потрібно відновлювати.
«Тим більше, що під бомбами виявився результат їхньої трирічної титанічної праці, коли з нуля виникло ефективне оздоблювальне виробництво, яке стабільно видавало перед війною під 400 тисяч метрів тканини на місяць.
І ось завдяки їхнім зусиллям, а ще, звичайно, впевненості в команді та неймовірній націленості на результат мого керуючого партнера Володимира Марценюка, фабрика відновлюється. І «відновлення з попелу» почалося буквально наступними днями після відступу російських окупантів від Чернігова», переконує бізнесмен.
Зараз вдалося частково залатати численні пошкодження на даху, очистити неушкоджене обладнання цеху сухого оздоблення від товстого шару попелу та кіптяви та, в міру сил та ресурсів, ремонтувати все, що зруйновано всередині. Майже не постраждав цех мокрого оздоблення і збереглися всі десять фарбувальних машин Меццера, закуплених наприкінці 2018 р. в Італії.
«На жаль, не всьому обладнанню так пощастило, тому після війни доведеться серйозно оновлювати його парк. Але незважаючи ні на що, ми вже в травні запустимо фінішне оздоблення, а з початку червня фабрика «ТК ДТ – Чернігів» планує щодня видавати по 10 тисяч метрів такої необхідної зараз 100%-бавовняної камуфляжної саржі в затвердженому МОУ малюнку «піксель» -2 із затвердженого ТУ для літніх польових костюмів ЗСУ)! Їх зараз дуже бракує, бо виробляє цю тканину лише один комбінат в Україні та працює він на межі можливостей. А якщо замовляти подібну саржу або ріп-стоп у Китаї чи Туреччині, доведеться чекати майже 4 місяці (у Польщі буде трохи швидше, але й дорожче рази в два)», - розповів про плани Олександр Соколовський.
Його компанія планує продавати «піксель» за ціною 140 грн разом з ПДВ, що дозволяє тільки відбивати витрати на сировину та логістику, але зараз не до заробітку, на підприємстві думають тільки про те, щоб якнайшвидше розкачати виробництво та дати українським швейникам гостро необхідну сировину.
І тримати економічний фронт.
Свого часу, аби збудувати фабрику в Чернігові - Соколовський та партнери інвестували 4,2 млн доларів. На підприємстві до вторгнення працювали 70 людей і щомісячні виробничі потужності сягали 400 тис погонних метрів тканини.