Росіяни порпались у трунах: власник розповів як виживав ритуальний бізнес під час окупації Чернігівщини

19 ГРУДНЯ 2023, 10:57

2455

Росіяни порпались у трунах: власник розповів як виживав ритуальний бізнес під час окупації Чернігівщини

Росіяни порпались у трунах: власник розповів як виживав сімейний ритуальний бізнес під час окупації Чернігівщини

Жителі Городнянської громади часто дякують через газету Петру Мокрію за якісно надані ритуальні послуги. Але це не єдиний напрямок сімейного бізнесу подружжя Мокріїв, які орієнтують своє підприємництво на перспективу

За період окупації поховали більше 20 померлих

Сімейний бізнес подружжя Дарини і Петра Мокріїв починався із невеличкого бюро ритуальних послуг. За роки підприємництва вони планомірно розвивали власну справу, щороку додаючи нові виробництва й послуги. Так, виробництво пам’ятників і надгробних плит поступово переросло у масштабне виробництво бетонних виробів з широким спектром продукції, а різання й шліфування природного каменю – у художнє різьблення по граніту, габро і мармуру.

Сьогодні підприємці розвивають спільну справу одразу у кількох напрямках, а планів мають ще більше. Щоправда, значну частину пригальмувало повномасштабне вторгнення.

Основою бізнесу продовжує лишатися ритуальна справа, яка з бюро вже виросла до комплексу, який надає всі можливі послуги у цій сфері – від поховання й організації поминальних обідів у власному кафе до встановлення пам’ятників, огорож, облаштування прилеглої території.

–У період нашестя рашистів ми лишились єдиним підприємством, яке здійснювало поховання померлих. Нам довелось поховати більше двадцяти небіжчиків у нашій, Тупичівській і Сновській громадах, здійснюючи перевезення через блокпости окупантів практично зі щоденним ризиком для співробітників. Наприклад ,брати Кіслови – Олександр і Максим, неодноразово пройшли через обшуки й затримувались на блокпостах. Окупанти не гребували навіть порпатись у трунах з небіжчиками, вишукуючи там невідомо що. Після звільнення Городнянщини брати стали на захист Батьківщини і нині воюють на передовій, – пригадав Петро Мокрій.

Варто додати, що ритуальний комплекс надає свої послуги по цілком помірних цінах як у межах нашої, так і сусідніх громад.

Має також добре організовану доставку обідів, а для перевезення учасників похорон є власний автобус і мікроавтобус. Високохудожнє оздоблення пам’ятників стало візитівкою підприємства, так само як і використання якісних природних гранітів і мармуру. Окрім різьблення й оздоблення, тут попрацюють і з ретушуванням й редагуванням у «фотошопі» портретів, які виконуються як чорно-білими так і кольоровими.

Будівництво

Виготовлення пам’ятників наштовхнуло підприємців на ідею паралельно розвивати виробництво побутових бетонних конструкцій. Сьогодні на підприємстві виготовляють бетонні паркани, кільця для колодязів, армовані стовпчики. Окремим напрямком є виробництво тротуарної й вібропресованої плитки.

Необхідність у зварювальних роботах також призвела до розвитку цього напряму й, окрім суто ритуальної специфіки, зварювальники підприємства успішно будують паркани, виготовляють металеві ворота, альтанки й будь-які інші конструкції. Розвиток більшості будівельних напрямків на підприємстві разом із реконструкцією колишнього комплексу лікарні «під лісом» призвели до створення ремонтної бригади, яка практично може все.

– Наші спеціалісти можуть зробити ремонт будь-якої складності як на підприємствах, так і в приватних будинках. Окрім штукатурно-малярних робіт, вам професійно покладуть плитку, відремонтують систему опалення, водогін, каналізацію, побудують чи відновлять систему вентиляції, проведуть електрику та інше. Всі можливі роботи ми зробимо швидко і якісно, а додатковою гарантією є те, що всі роботи здійснюються офіційно на договірній основі, і замовник має всі відповідні документи. Це не звична в народі «шабашка», а зовсім інший рівень, бо є гарантія, і є відповідальність, – підкреслив підприємець.

Сьогодні ремонтна бригада подружжя Мокріїв працює на будівництві укриття у міському дитячому садку №4. Подібні роботи вони вже успішно здійснили у міському ліцеї №2. Після дбайливих рук ремонтників колись вогкі й прохолодні приміщення стають затишними укриттями, в яких діти можуть перечекати небезпеку. І хоч ремонти укриттів – робота нагальна й необхідна, підприємці сподіваються, що ці приміщення знадобляться й у подальшому мирному житті.

Про плани Петро Мокрій говорити не хоче, бо ризики війни не дають змоги планувати будь-що у більш-менш значній перспективі. Так само неохоче говорить і про волонтерство. Каже, що не хоче на цьому робити піар, бо допомагає конкретним людям, які нині боронять країну від ворога, за їхніми конкретними запитами. А про нові проєкти пан Петро пообіцяв розповісти по мірі їх втілення в життя та виробництво.

Автор: Павло Дубровський, «Новини Городнянщини»

"Час Чернігівський" писав про таке: "Ваш сын у нас": суд дав 12 років років росіянину, який викрав дитину під час боїв на Чернігівщині

Схожі новини

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

Ворог обстріляв три прикордонні громади на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 09:16

На Чернігівщині екологи утилізували понад 90 тонн нічийних пестицидів

17 СІЧНЯ 2025, 17:05

Загроза з боку ДРГ на Чернігівщині залишається високою - ОТУ "Сіверськ"

17 СІЧНЯ 2025, 16:53

Вбив улюбленого пса дружини - суд дав рік обмеження волі

17 СІЧНЯ 2025, 16:22

ТОП-переглядів