Росія поставила у білорусь щонайменше 15 зенітно-ракетних комплексів «Тор-М2»

29 ЛИСТОПАДА 2022, 08:24

1692

Росіяни не лише беруть розконсервовану техніку  білорусі, а й намагаються наситити спільне збройне прикордонне угруповання сучаснішими зразками власного виробництва. Зокрема, таким нечастим видом озброєння як комплекс ЗРК «Тор». 

За інформацією білоруської моніторингової групи «Гаюн», нині у білорусі знаходиться щонайменше 15 ЗРК «Тор-М2». Зазначається, що у рф на озброєнні усього менше двох сотень «торів». 

Канал Live.спільнота залізничників білорусі (@belzhd_live) з'ясував, що росія перекинула сюди 25 листопада великий ешелон з військовою технікою: не менше 15 одиниць ЗРК «Тор-М2» та 10 одиниць інженерної техніки.

Ешелон вирушив із залізничної станції Єйськ (Краснодарський край, рф) 25 листопада. Вже 28 листопада о 10:00 його помітили на залізничній станції Орша-Центральна (Орша, Вітебська обл). Дорожні розрахунки склали 4 дні. 

Пунктом призначення даного ешелону є залізнична станція Лісова (Барановичський район, Брестська обл, на однаковій відстані десь по 125 км від кордонів Литви, Польщі та України). Більше того, за інформацією @belzhd_live, це не останній військовий ешелон із ЗРК «Тор-М2», які перекидають до білорусі.

Вартість лише одного комплексу - близько 25 мільйонів доларів.

Що таке ЗРК «Тор-М2»? Ця система розроблена в рф, призначена для прикриття важливих адміністративних, економічних і військових об'єктів, перших ешелонів сухопутних військ від ударів протирадіолокаційних і крилатих ракет, дистанційно пілотованих літальних апаратів, авіабомб що планують (керованих авіабомб), літаків і вертольотів, в тому числі і виконаних по технології «стелс». 

Може працювати як в ручному, за участю операторів, так і повністю автоматичному режимі. При цьому система «Тор» сама контролює окреслений повітряний простір і самостійно збиває всі повітряні цілі, що не упізнані системою «свій-чужий». 

Головною відмінністю комплексу є можливість вести вогонь на ходу без зупинок, — забезпечувати захист техніки на марші. Також, збільшений боєкомплект у нового комплексу вдвічі (до 16 ракет), а ракети мають розширену зону ураження і підвищену точність стрільби.

Не є унікальною розробкою росіян, лише осучаснений варіантом ЗРС «Тор», взятого на озброєння ще у Радянському Союзі у 1986. 

Зона ураження

  • за відстанню: від 1 до 15 км
  • за висотою: від 0,01 до 10 км
  • за курсовим параметром: 8 км

Час реакції, с: 4,8

Швидкість самого транспорту - 65 км/ч. 

Максимальна швидкість цілей, що вражаються: 700 м/с

Кількість водночас обстрілюваних цілей: 4. 

Потребує трьох одиниць обслуговуючого персоналу.

На фронті така техніка не в новинку, але трапляється не так і часто. 6 травня ОК «Південь» оприлюднило відео повітряних ударів та знищення ЗРК «Тор» на тоді ще окупованому острові Зміїний. Також захоплювати «Тори» ЗСУ ще навесні на Півдні.

"Час Чернігівський" писав про трофеї ЗСУ на Чернігівщині:

Схожі новини

Вiдео

"Відлік життя людини йде на хвилини", - рятувальник про порятунок людей на завалах

22 ЛИСТОПАДА 2024, 18:55

«Хто, якщо не я?» - казав молодий захисник: рідні просять за петицію щодо звання Героя України (посмертно)

22 ЛИСТОПАДА 2024, 18:12

На Чернігівщині 21 ветеран війни придбав житло - допомогла держава

22 ЛИСТОПАДА 2024, 17:37

Спецтема

Плече допомоги: чим та як допомагають закордонні партнери освіті Чернігівщини?

22 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Класична схема: чернігівця обдурили, видаючи себе за працівників банку

22 ЛИСТОПАДА 2024, 14:29

«Хата на фундаменті тричі піднялася й опустилася»: громада придбала житло для ВПО

22 ЛИСТОПАДА 2024, 14:15

93-річна бабуся почала волонтерити. Тривожиться за воїнів

22 ЛИСТОПАДА 2024, 13:36

ТОП-переглядів