Ризикували життям, бо людям потрібні були пенсії та товари: поштарі Чернігова розказали, в яких умовах доводилося працювати під час облоги

23 ЧЕРВНЯ 2022, 18:31

1494

Поштове відділення у розбомбленій Киїнці теж пошкоджене ворожим обстрілом. Місцева листоноша Наталія Іванівна під час бойових дій у березні однією з перших в області наважилася розвозити людям пенсії в той час, як над головою свистіли кулі і снаряди.

"Їздили під обстрілами, їздили з нами тероборонівцями, дякуємо їм. Б ули вибухи і кулі над машиною летіли , але ми їхали бо треба було. Приїздили до людей, хто приходив, а до кого їздили", - розповідає Наталія Іванівна, листоноша Киїнки.

В оточеному Чернігові поштарі не припиняли роботу. Деякі працівники щодня йшли кілька кілометрів пішки до центрального відділення. Тут на них вже чекали сотні чернігівців.

"Я зі Старої Подусівки йшла, як по началу пішки перебіжками від кутка до кутка, потім машину дали, але було страшно. Їдемо, а в сусідній дім ракета полетіла, як нас не зачепила не знаю. Я тут сиділа за цим столом люди заходили по 5 чоловік. Продавали товар крупи, печиво, вафлі, мило. Все брали", - згадує , - каже Ольга Миколаївна, листоноша.

Пошта у Чернігові була одним з небагатьох місць, де можна було не тільки отримати пенсії, а й купити харчі та речі першої необхідності. Працювати доводилося в екстремальних умовах: без світла, тепла, води. Для безпеки обслуговували людей навіть коридорах і навіть у підвалі. 

"Вже з 4 березня люди почали сходитися 200-300 людей, запускали їх в коридор, а далі процес організовували. Заводили в підвал, коли були обстріли і надавали ці послуги идавали пенсії і товар", - розповідає Олександр Бородавко, заступник директора Чернігівської дирекції «Укрпошти».

Пошкоджених поштових відділень на Чернігівщині близько 2-х десятків. Є маже повністю знищені окупантами. Обстріляли загарбники і Головпоштамт у Чернігові. На щастя люди не постраждали. На відновлення фасаду потрібні великі кошти, яких у поштарів поки немає. Та це зараз не надважливо. Працювати тут є де. Найголовніше завдання – відновити пошкоджені виробничі приміщення.

"Нажаль прилетіло і це боляче, будівля історична, болить. Цього року нічого не будемо змінювати, бо не зможемо фінансово. В кінці минулого року перенесли обслуговування в іншу частину будівлі і цей вхід був запасний",  - каже Олена Дорошенко, директорка Чернігівської дирекції «Укрпошти».

Зараз попри втрати чернігівська дирекція Укрпошти намагається відновлювати роботу по всій області, покращити обслуговування, вчасну доставку тих ще газет та просто доїхати у найвіддаленіші куточки області. 

"Ми плануємо збільшувати кількість пересувних відділень, які в меншій чисельності працювали. На наступний місяць біля 100 вийде на маршрути і з графіком попрацювали, щоб доставка була вчасна і газета потрапляла в населений пункт",  - каже Олена Дорошенко.

Поштарі з кожним місяцем планують нарощувати надання послуг. Проте вийти на довоєнні показники навряд чи поки вдасться. Ворожий напад підірвав економіку, багато людей вимушено виїхали за межі області, а тому для відновлення потрібен час, а головне мир.

Читати також: Чаус розповів, що Ощадбанк та Укрпошта доїхали у більшість громад

Схожі новини

Жінки з громади на Чернігівщині хочуть народжувати у своїй лікарні

19 СІЧНЯ 2025, 13:57

Нічна тривога: що відомо про ворожі безпілотники на Чернігівщині

19 СІЧНЯ 2025, 12:05

Вiдео

Ліквідація МСЕК: як на Чернігівщині працюють нові експертні команди

19 СІЧНЯ 2025, 11:02

Йшла замінованою дорогою 30 км: історія переселенки на Чернігівщину

19 СІЧНЯ 2025, 09:21

Ворог обстрілював прикордонні села: ситуація на Чернігівщині на ранок 19 січня

19 СІЧНЯ 2025, 08:38

На Чернігівщині поліція звинуватила жінку у вбивстві матері, а суд виправдав

18 СІЧНЯ 2025, 22:29

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

ТОП-переглядів