П’ять медичних закладів Чернігівщини співпрацюватимуть із закладами охорони здоров’я Німеччини. Відповідні Меморандуми підписали в межах другого Міжнародного саміту міст і регіонів, а також – в ході робочого візиту на Чернігівщину Міністра науки, культури, федеральних і європейських справ федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія Беттіни Мартін.
Обмін досвідом та практиками відбуватиметься між Чернігівською обласною, Обласною психоневрологічною, Обласною дитячою, Чернігівською міською лікарнею № 3, Корюківською ЦРЛ та Медичним центром Ростокського університету й Університетською лікарнею Грайфсвальда.
«Ми прагнемо наповнити ці договори життям, – наголосила Міністр науки, культури, федеральних і європейських справ федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія Беттіна Мартін. – Загалом же націлені на формування довготривалих взаємин, в тому числі й у сфері культури. Йдеться не про організацію, приміром, виставок, а глобальніше. Культура – це ріст наших націй».
«Досвід, який, на жаль, набули наші лікарі у лютому-березні 2022 року – безцінний. Водночас він може стати у пригоді європейським колегам. Натомість нам дуже необхідна підтримка у впроваджені практик відновлення та збереження ментального здоров’я», – зауважив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
Під час зустрічі в ОВА В’ячеслав Чаус ознайомив делегатів федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія з наслідками війни на території Чернігівської області та процесами відновлення, що активно тривають і за підтримки міжнародних партнерів. До слова, робочий візит розпочався якраз з Ягідного.
«Я все ще в шоці від жорстокості російської армії і від того, що можуть зробити люди. Дуже важливо відвідувати такі місця, тому що враження від побаченого допоможуть нагадувати світу про те, що відбувається в Україні», – поділилася пані Беттіна Мартін.
В’ячеслав Чаус подякував за допомогу Німеччині, в тому числі федеральній землі Мекленбург-Передня Померанія, з якою ОВА підписала Спільну декларацію про наміри щодо співробітництва. Так, минулого місяця від партнерів до громад надійшли ноутбуки для навчальних закладів. Наразі узгоджуються умови допомоги з ремонтом укриттів. У планах – організація в червні відпочинкового табору для дітей з прикордоння Чернігівщини.
Одним із пріоритетних напрямів допомоги німецька сторона вбачає ментальне здоров’я. Нині вже триває активна робота у сфері охорони здоров’я в межах проєкту із психотерапії, психосоціальної допомоги та реабілітації «SOLOMIYA».
До слова, співпраця у сфері культури розпочалася ще влітку минулого року, коли камерний оркестр «Камерата Чернігів» Чернігівського фахового музичного коледжу ім. Л. М. Ревуцького з виступами відвідав Німеччину.
«Дякую, що сьогодні ви саме тут, на Чернігівщині. Дякую за різнопланову і таку важливу підтримку нашої країни, Чернігівської області зокрема. Прагну, щоб наша подальша співпраця була корисною для обох сторін. Це ключова позиція у налагодженні всіх горизонтальних зв’язків», – сказав В’ячеслав Чаус.
Джерело: Чернігівська ОВА, прес-реліз
"Час Чернігівський" писав про таке: У Чернігівській ОВА підписали меморандум з YouControl: перевірятимуть закупівлі