Перший вечір нового року вразив незвичним кольором неба: під час заходу сонця в одних населених пунктах було видно горизонт, забарвлений яскраво-червоним, в інших — рожево-фіолетовим.
Через те що перед Новоріччям посилилися обстріли, одні сприйняли це як недобрий знак, який віщує продовження війни.
Другі, навпаки, стверджували, що то колір вогню, у якому горять москалі.
Треті переконували, що так небеса забарвлюються перед сильним вітром чи потеплінням (воно справді настало, причому було рекордним — згідно з повідомленням Чернігівського обласного центру гідрометеорології 2 січня 2025 року максимальна температура повітря в обласному центрі досягла плюс 10,6 градуса, перевищивши попереднє, зафіксоване у 2003 році, рекордне значення цього дня — 10,3 градуса). Та більшість людей, нічим не аргументуючи, просто милувалося красивою зимовою картинкою.
І це, як з’ясувалося, було правильно. Принаймні так стверджують метеорологи Укргідрометцентру, котрі називають пурпурові небеса природним явищем. Пояснюють: «Це відбувається через те, що сонячні промені проходять через товстий шар атмосфери, коли сон це низько над горизонтом. Частинки пилу або вологи в повітрі розсіюють короткохвильове світло, і до нас доходять довгохвильові переважно червоні та фіолетові кольори. Це явище можна спостерігати у вологу та ясну погоду».
Фахівці закликають насолоджуватися такими моментами, коли природа дарує найяскравішу палітру кольорів.
Джерело: ГАРТ, авторка Марія ІСАЧЕНКО.