Створив цикл відомий український журналіст Акім Галімов. Кожна серія тривалістю у 20 хвилин присвячена історії одного старовинного українського палацу чи замку. Автор показує глядачам, що залишилося від будівлі (якщо щось узагалі залишилось), якою вона була до руйнування, розповідає про перших власників споруди та її історію.
Перша серія опублікована 29 квітня; далі нові епізоди виходили щоп’ятниці. Прем’єра відбулася за рік після того, як проєкт визнали одним із переможців конкурсу Pitch UA 3 в категорії «Об’єднуючи Україну: єдність у різноманітності».
Сьома серія - про Качанівку. Документалка є сучасним відеогідом старовинними українськими палацами, потужною рекламою внутрішнього туризму і… колекцією журналістських ляпів.«Українські палаци. Золота доба» на «1+1»: «круто», «класно» й подекуди смішно, пише видання «Детектор медіа».
У розповіді про власника Качанівської садиби графа Григорія Тарновського Акім Галімов окремо підкреслив екстравагантний стиль господаря садиби. Так, дворянин полюбляв капелюхи у стилі Шерлока Голмса. «Циліндри», — уточнює Акім Галімов. Але ж за каноном стиль детектива — капелюх мисливця за оленями (deerstalker), тобто, кепка з двома козирками.
До речі, саме цей головний убір видно на відео, яке ілюструє «циліндр» Тарновського. Однак, Галімов, вочевидь, не розглядав так уважно картину художника Олексія Волоскова «Усадьба Качановка», яка датована 1849-м роком, де і був зображений сам поміщик у цікавому уборі.
"Час Чернігівський" писав про плани реставрації палацу в Качанівці перед війною: У планах Ічнянської громади на цей рік - відремонтувати гімназію та розпочати реставрацію "Качанівки".