Мікробний препарат «Антимишин», який призначений для боротьби з мишоподібними гризунами, може стати рятівною паличкою для військових на передовій.
Як відомо, бліндажі захисників практично кишать польовими мишами. Препарат чернігівських мікробіологів здатний кардинально вирішити цю проблему. На відміну від хімічних препаратів, «Антимишин» безпечний для людей і тварин, а найголовніше препарат вбиває до 90% популяції гризунів, надовго зупиняючи розростання їх колоній.
«Антимишин» врятує бліндажі!
За словами директора Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН України Анатолія Москаленка, установа активно співпрацює з волонтерами.
«Один із них (волонтерів, - Авт.) організував доставку «Антимишину» кільком військовим частинам. Результат позитивний, - каже Анатолій Москаленко. – Так от цей волонтер повідомив, що препаратом зацікавились військові і можливі оптові закупівлі».
Препарат діє на мишей як тиф, викликаючи крововиливи в шлунок та подальшу смерть. Потрапляючи в шлунково-кишковий тракт, а потім в кров тварин бактерії спричиняють септицемію. Спочатку активність гризунів підвищується, але через 3-5 діб вони стають слабкими, мало їдять і гинуть.
Патогенність родентопатогенних бактерій, на основі яких розроблено «Антимишин», незважаючи на приналежність до групи сальмонел, вибіркова. Вони є безпечними не тільки для людини, домашніх тварин і корисної дикої фауни, але і для переважної більшості видів гризунів.
Автор: Віталій НАЗАРЕНКО, фото автора
"Час Чернігівський" писав про таке: На Чернігівщині з території 10 громад вивезли майже 40 тонн небезпечних речовин