На конференції з питань відновлення України у швейцарському місті Лугано презентували свіжі дані стосовно збитків у регіонах країни. Доповідь 4 липня робив особисто прем‘єр-міністр Денис Шмигаль.
Є і окрема статистика стосовно Чернігівської області. Так, в Уряді порахували з моменту повномасштабної агресії з регіону виїхали майже 105 тисяч жителів, це офіційно зареєстровані внутрішньо переміщені особи, в той же час повернулися близько 62 тисяч ВПО.
Внаслідок російського повномасштабного вторгнення в області зазнали ушкоджень близько 1,5 тисячі кілометрів доріг.
Зруйновані 142 освітні заклади. 51 медична установа. 40 культурних, релігійних та спортивних споруд.
Є окрема пропозиція, і вона звучала під час сесії в Лугано, зробити Чернігівщину - підопічною Німеччини. Щоправда, наразі невідомо, як до цієї ініціативи поставилися самі німецькі урядовці.
Як зауважив Денис Шмигаль, уже зараз Уряд формує електронну мапу України, де фіксуються всі збитки, завдані війною. Паралельно з цим Офіс Президента України, урядова команда, а також експерти з Київської школи економіки (KSE) за міжнародними стандартами проводять роботу з оцінки загальних збитків.
За шість тижнів понад три тисячі українських та міжнародних експертів, посадовців, парламентарів напрацювали тисячі сторінок свого бачення — яку країну ми будуємо і, головне, як ми будемо відновлювати нашу країну.
«Мова йде не просто про виділення коштів на зруйновану школу чи розбиту дорогу. Мова йде про те, що партнери можуть принести свій унікальний досвід та розуміння, як збудувати якісно нове середовище. Як сформувати новий міський простір, як побудувати нові об'єкти за найкращими стандартами. Ця синергія дозволить забезпечити трансформацію регіонів», — наголосив Денис Шмигаль.
Загальні втрати економіки України через війну, за спільними оцінками Мінекономіки та KSE, враховуючи як прямі втрати, розраховані в цьому проєкті, так і непрямі (зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), коливаються від $564 млрд до $600 млрд.
Читати також: Мера Чернігова не пустили закордон: версії та коментарі