22 лютого у Чернігівському музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського представили дійство, присвячене подіям Революції Гідності. Це театрально-музична постановка, основана на реальних щоденниках учасників тих подій.
"Сьогодні у нас один із наступних актів співпраці нашого чудового музичного коледжу і нашого літературно-меморіального музею-заповідника. Ми співпрацюємо достатньо давно в різних проєктах. Тут було вирішено, що до десятої річниці з нагоди Дня Небесної сотні у виконанні студентів під режисурою відомого актора Євгена Бондаря, він же – викладач коледжу, буде створена така літературно-музична постановка. От, власне, її ми сьогодні будемо дивитися", - каже Дмитро Мельниченко, директор літературно-меморіального музею-заповіднику Михайла Коцюбинського.
Дмитро Мельниченко
Учасники постановки - студенти музичного коледжу і чоловічий ансамбль «Axios». Цікаво, що у виставі немає головних ролей.
"У цій міні-постановці немає головних ролей. Всі грають людей, зачитують уривки з їх цитат, які вони переживали емоції на Майдані. Євген Бондар, наш режисер і актор чернігівського театру, роздав нам ці шматочки тексту і ми грали людей різного віку, статі, поглядів. Хто спустошений, хто радісний, хто збентежений, хто не дуже. Тому моя роль – просто людина-очевидець", - розповідає Діана Костенко, учасникця постановки.
Діана Костенко
Головна ідея постановки – нагадати глядачам про буремні події на Майдані, каже актор і режисер Євген Бондар.
"Ідея, мабуть, найбільш правильна відповідь – пам’ять. Ми мусимо пам’ятати нашу історію, тому що якщо не будемо її пам’ятати, будемо повторювати одні й ті ж самі помилки весь час і ходити по колу", - пояснює Євген Бондар, режисер.
Євген Бондар
У дійстві задіяні близько трьох десятків людей, також в ній використані пісні, які в 2014 році найчастіше звучали як на Майдані, так і по всій країні.
"Час Чернігівський" писав про таке: У Чернігові вшанували памʼять Небесної Сотні: троє загиблих із Чернігівщини