Сесія Чернігівської міської ради 10 липня залишила багато запитань без відповідей. Почалась вона із порушень. За лічені хвилини до початку сесії депутати отримали правки до регламенту. Також під час засідання проголосували за зміни до бюджету на 2024 рік. Цього разу текст документу взагалі ніхто не бачив.
"Ці проекти були внесені за 1 хвилину до початку, тож ми не мали змоги з ними ознайомитися. Проект змін до бюджету це тисячі сторінок тексту. Оргвідділ надіслав о 12 годині. А проект голосувався о 10 ранку. Не знали навіть депутати, за що голосували. Це політичні рішення, які не покращать ситуацію взаємодії між МВА і міськрадою, можливо будуть судові процеси", - коментує Максим Черненок, депутат міської ради.
Максим Черненок
"Ці зміни врегульовують ті зміни (серпня 2023 року), вони їх скасовують і врегульовують роботу міськради в законне русло", - каже Олександр Ломако, секретар міської ради.
Олександр Ломако
Дивно, що під час голосування переривалась трансляція засідання міської ради саме на цьому питанні. Рішення про зміни до бюджету голосували близько 10.30, а сам проект рішення депутати отримали лише після 11.00, що є грубим порушенням регламенту та законів.
Дані рішення незаконні, і міська військова адміністрація буде діяти згідно з законодаством, повідомили в МВА.
"Цим регламентом було визначено, що керівники структурних підрозділів мають надавати документи, звітність. І ми виявили багато порушень. І керівництво міської ради вбачає в діяльності МВА загрозу для себе, для їх оборудок, тому вони і прийняли це рішення. Повноваження МВА зазначені в законі, що прийнятий Верховною Радою, змін не відбулося. Повноваження чітко зазначені. Ми їх виконували і будемо виконувати, як і передбачено законом", - каже Дмитро Брижинський, начальник Чернігівської МВА.
Дмитро Брижинський
Активно обговорювали депутати зміни до програми розвитку громадського транспорту, якою передбачені багатомільйонні компенсації приватним перевізникам. Чимало нарікань звучало щодо роботи транспортної компанії.
"Я їхав, заплатив карткою. Нічого не зняло, а потім через два дні зняло за 2 поїздки... Примусьте транспортну компанію, яку очолює депутат з вашої фракції «Рідного дому» і бенефеціаром її - всі знають хто є", - вимагає від міської ради Віталій Голець, депутат міської ради.
Віталій Голець
З правками рішення прийняли і приватні перевізники зможуть отримувати ще більше грошей. Як ми вже повідомляли раніше, перевізники вже отримали десятки мільйонів гривень компенсації з бюджету, натомість ці кошти могли піти на розвиток і купівлю транспорту для комунального підприємства.
Не змогли депутати дати чіткі відповіді на запитання батьківського комітету школи №19, який не згоден з рішенням управління освіти щодо перепрофілювання навчального закладу. Батьки хочуть аби школа отримала статус ліцею, зберегла 10-11 класи, а разом з ними і дітей.
Ось що кажуть батьки учнів:
"Дітки не йдуть в ці академічні ліцеї. Вони виїзжають за кордон. Ми самі відкриваємо двері з України в інші країни світу. Тож підтримайте нашу інціативу. 19 - потужна школа".
"На коліна ми ставати не будемо. Просимо вислухати. Батьки мають право активно прйимати участь в освітньому процесі. Є проблема. Діти хочуть навчатися в своїй школі. Дайте залишимо 19 школу з трьома ланками освіти".
Насамкінець міська рада знову зірвала голосування по земельним питанням. Окремі депутати просто втекли із сесійної зали і засідання закрили за відсутності кворуму.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Ломако анонсував масштабне укладання тротуарної плитки у Чернігові