З вечора 6 січня росіяни обстріляли прикордонну Семенівку (12 км до ворожого кордону). 7 січня зранку о 7:35 на лінію "103" надійшов виклик про поранених, повідомили у Чернігівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Там зауважили: виїхали дві бригади Семенівської підстанції Корюківської станції Е(Ш)МД: паремедики Олександр Помозок та Ольга Помозок, екстрені медичні техніки Юрій Пекельний та Валерій Семикопний.
Олександр Помозок розповів, що напередодні медики рушили на окраїну міста, далі їх не пустили. Та згодом одній бригаді дозволили проїхати і забрати двох поранених людей, які перебували у підвалі. По дорозі парамедики зідзвонились з поліцією, яка теж їхала з ними.
«Одного постраждалого забрали ми, іншого - поліція. Вивезли чоловіків у безпечне місце та переклали до іншої нашої машини ЕМД. Там вже надавали медичну допомогу і ця бригада госпіталізувала поранених до Корюківської ЦРЛ».
На зміну 7 січня вийшли парамедики Марина Комісарова та Костянтин Зєтченко, екстрені медичні техніки Микола Прохорець та Олександр Кудін. Також додатково вийшли в допомогу парамедики Валентина Прохорець та Богдан Порва, екстрений медичний технік Дмитро Забарний.
«Всі ми продовжуємо працювати. Дві бригади евакуюють хворих з Семенівської МЛ до Корюківської ЦРЛ. Інші продовжують надавати медичну допомогу людям з різними травмами вже по місту», - написав Олександр Помозок.
Голова ОВА Вʼячеслав Чаус зазначив, що Семенівка нині - чи не найгарячіша точка у всій прикордонній Чернігівщині. Оперативна ситуація в регіоні наступна: 126 обстрілів від початку року - більше 350 снарядів, ракет, мін і дронів прилетіло від ворога.
Постійно страждає прикордонна Семенівка. Є поранені. Багато руйнувань. Уже втретє пошкоджена місцева лікарня. Медзаклад тимчасово припинив планову госпіталізацію і працює в режимі надання невідкладної допомоги пацієнтам.
Із відновленням допомагає обласна та місцева влада. Виділяють OSB-плити, плівку, брезент.
«Активно включилися волонтери та благодійники, які насправді допомагають не лише з відновленням, вони ще готують і годують наших людей. Міжнародні донори також підтримали зусилля державної програми, щоб забезпечити ще більше мешканців прикордоння паливною деревиною.
Прикордонним громадам складно. Але наші громади - це про стійкість. І тут важливим є залучення міжнародних партнерів. Налагодження горизонтальних відносин між громадами та країнами-партнерами - це про сильну Чернігівщину. Над цим будемо працювати в рамках Плану стійкості, презентованим Президентом України Володимиром Зеленським», - написав очільник ОВА.
Авторка: Євгенія Замковська
"Час Чернігівський" писав про таке: