Померла відома дослідниця та краєзнавиця з Чернігова

05 БЕРЕЗНЯ 2025, 14:45

2220

Василенко Соломія

Людмила Студьонова

Людмила Студьонова

У Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії та Олександра Русових сповістили про раптову смерть колеги – заслуженого працівника культури України, відомої чернігівської бібліотекарки-бібліографині, дослідниці, журналістки, публіцистки, яка присвятила своє життя науковій роботі в галузі краєзнавства, Людмили Студьонової. 

«Її велике гаряче серце, в якому до останнього дня не згасала любов до Чернігівщини та її історії, перестало битися на 84-му році життя 3 березня 2025 року.  Вічний спокій Людмилі Валентинівні! Світла пам'ять про цю мудру чудову людину назавжди залишиться в наших серцях!», - йдеться в оприлюдненому повідомленні бібліотечного закладу. 

За майже шістдесят років роботи Людмила Студьонова уклала сотні бібліографічних покажчиків з питань краєзнавства. Пані Людмила багато років досліджувала історію створення громадської бібліотеки в Чернігові. Людмила Студьонова – авторка низки видань із історії Чернігівщини. 2021 році з книгою нарисів «Чернігівські силуети» Людмила Студьонова стала лауреаткою престижної літературно-мистецької премії імені Леоніда Глібова. Основна тема всіх краєзнавчих досліджень Людмили Валентинівни – залюднення історії, адже саме через долі конкретних людей краще та повніше пізнається історія країни.

Людмила Студьонова входила до авторських колективів багатьох краєзнавчих видань. Засновник одного з них, один із кращих дослідників гетьмана Івана Мазепи Сергій Павленко так висловився щодо смерті дослідиці:

«3 березня  перестало битися серце відомої на Чернігівщині просвітянки, багаторічного члена редколегії журналу «Сіверянський літопис» Людмили Валентинівни Студьонової. Мужня жінка, яка, попри  важку недугу з юних літ, прикутість до крісла, змогла перебороти складнощі  життя і  зайняла помітне місце у пантеоні  відомих діячів Придесення. Важко сприйняти реальність, у якій не буде щотижневих листів до мене з її бібліографічними повідомленнями про нові статті про Мазепу, Батурин, Гетьманщину… Вічна пам'ять цій  невтомній Трудівниці, Дослідниці, яка була постійно, попри всі свої  фізичні  проблеми та проблемки,  у стані руху, пізнання нового попереду багатьох шукачів істини».

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

200 українських громад отримають додаткові кошти від держави. Серед них - Чернігівщина

06 КВІТНЯ 2025, 10:03

Ворог обстріляв три громади: ситуація на Чернігівщині на ранок 6 квітня

06 КВІТНЯ 2025, 08:59

Фото

Поблизу Чернігова відкрили памʼятний знак: тут у 2022 році загинули бійці ТЦК, захищаючи місто

05 КВІТНЯ 2025, 21:57

Перші весняні гриби: грибники Чернігівщини діляться трофеями

05 КВІТНЯ 2025, 19:46

Бабусі допомагає і на ноут заробляє

05 КВІТНЯ 2025, 18:55

Пощастило, що не вибило ока. Купа ран, купа шерсті на обличчі: дика коза потрапила у легковик

05 КВІТНЯ 2025, 17:06

У школі на Чернігівщині встановили куленепробивні вікна

05 КВІТНЯ 2025, 15:02

ТОП-переглядів