У Ніжинському міськрайонному суді розглядають справу з обвинувачення 38-річного Сергія Галати, лікаря-невропатолога місцевої лікарні. Його обвинувачують за частиною 1 статті 140 Кримінального кодексу «Неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником». Санкція статті передбачає до двох років ув’язнення та позбавлення права займатися лікарською практикою строком до п’яти років.
Потерпіла по справі — 61-річна Любов ДЕМЧЕНКО, староста села Прохори Ніжинського району, мати померлого воїна 33-річного Володимира Демченка. Аби відкрили справу, і вона дійшла до суду, жінка добивалася два з половиною роки. Їздила навіть в Офіс Генпрокурора. Бо впевнена: син помер тому, що йому не надали допомогу.
- Перше судове засідання мало відбутися 18 червня. Проте адвокатеса лікаря того дня була залучена на іншому процесі. Відклали, — розповідає Любов Демченко. — Син з перших днів повномасштабного вторгнення пішов боронити країну. 9 березня 2022 року його зарахували до війська, відтоді і служив. 1 листопада у Володі був день народження, 33-річчя. Випили з хлопцями, аби відсвяткувати. Уже тоді, зі слів його товаришів, він почувався недобре.
Дорогою до Ніжина Володю нудило, пив мінералку і казав, що треба звернутися до лікарів.
- Пізно ввечері вийшов неподалік «Фори», бо там друг живе. Пішов до нього, але не добрався. Упав біля паркану міської лікарні. Перехожий побачив і покликав медиків. Ті поклали його на ноші, понесли в лікарню. Якби ж його забрала швидка допомога, думаю, усе склалося б інакше, — плаче Любов Андріївна. — А тут черговий лікар, мабуть, відчувши від Володі запах алкоголю, сказав: «Везіть його в палату, нехай проспиться». Ніхто з лікарні нам не подзвонив, хоча при ньому був бейджик з моїм номером.
Про те, що його не стало, дізналися від родички побратима. Вони вранці пішли в лікарню і їм сказали, що він помер о п’ятій годині ранку. Крапали, крапали і не відкрапали... Я ніч сиділа над труною сина. Обдивилася його ручечки — жодних слідів від крапельниці. У висновку судмедексперта написали діагноз при госпіталізації «Алкогольна інтоксикація, отруєння невідомими речовинами». Хоча ніяких речовин у крові не знайшли. Набряк головного мозку, хронічна виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки. Після ніжинської експертизи була чернігівська — те ж саме.
Ми з чоловіком готові були дати дозвіл на ексгумацію тіла сина. Та нам сказали, що слідів ніяких там уже не буде. Добилися третьої незалежної експертизи в Києві. Вона закінчилася торік восени. І в ній сказано, що рівень алкоголю в організмі був 0,6 відсотка. Смерть настала від геморагічного панкреонекрозу. І в разі негайної госпіталізації до реанімації можна було життя врятувати.
Кримінальна справа склала два томи. Коли читаю, що свідчили медики і порівнюю з експертизою, є розбіжності. Він помер о 5.10. Зі слів медиків, о 6.10. А кардіограму йому робили... о 7.57.
Жодного дня не минає, аби не плакала за сином, хоча скоро три роки, як його немає. Часто ходжу на могилу і все йому розказую, як добиваюся правди. Торік у грудні подала позов до суду про відшкодування лікарнею моральної шкоди, заподіяної смертю сина. Проте розгляд тієї справи призупинили до винесення вироку по кримінальній справі. Лікар телефонував мені двічі. Одного разу була зайнята і не могла розмовляти. Удруге сказав: «Пробачте мені». Відповіла: «Ми не в школі. Я не учитель, ти не учень». Усе віддала, аби повернути сина, та ніхто його мені не поверне. Сподіваюся лише на справедливе рішення суду.
* * *
— Якщо лікар дзвонив матері померлого і просив вибачення, то, може, і вину визнає? — поцікавилася в Людмили ТЕРЕЩЕНКО, адвокатеси, котра захищає Сергія Галету.
— Не можу розголошувати таку інформацію, — відповіла вона.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Дев’ятеро непотрібних батькам діточок живуть у лікарні в Корюківці
- На Чернігівщині справа лікаря-корупціонера дійшла до суду
- Засудили медсестру з Чернігівщини: допомагала оформлювати фіктивні довідки чоловікам
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":