Під час воєнного стану полювання заборонене, та в окремих випадках Міністерство захисту довкілля і природних ресурсів України, а також місцеві державні адміністрації можуть надавати дозвіл на відстріл диких тварин.
Це, в основному, робиться для регулювання чисельності популяції та для проведення відбору біологічного матеріалу на визначення імунітету тварин до сказу.
Недавно відстріл почався на території мисливських угідь мисливсько-рибальського підприємства Чернігівської обласної організації УТМР Менської ТГ.
Підставою для нього стало рішення державної протиепізоотичної комісії при Корюківській РДА. Відстріл триватиме 6 днів — до 12 лютого. Мешканці громади, чиї господарства неа- бияк потерпають від набігів лисиць, вважають відстріли розв’язанням проблеми.
— Адже лисиць розвелося дуже багато і вони вже зовсім не бояться заходити у двори. За літо в нашій Феськівці люди недорахувалися близько 30 гусей, не кажучи про іншу птицю, — висловлює думку багатьох селян Євген Кащенко.
І така ситуація не лише в цьому селі.
Проти відстрілів — зоозахисники та любителі тварин. Вони рекомендують господарям робити надійні паркани та курники, облаштовувати загородки для вигулу домашньої птиці тощо.
До теми
Попри заборону полювання і мінну небезпеку, яка може чатувати в лісах, браконьєри полювати не припиняють. У січні поблизу Сновська вони застрелили червонокнижного лося і зуміли втекти від правоохоронців.
Кримінальне провадження відкрите за ч. 1 ст. 248 ККУ (порушення правил полювання). Санкція статті — від штрафу в сумі 17 тис. грн до обмеження волі терміном на 3 роки.
Джерело: "ГАРТ", авторка Марія ІСАЧЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке: Вполював лисицю і здер шкуру: патрульні затримали у Чернігові чоловіка із ножем