Хвостовики ракет. Дитячі книжки. Журнал про ввіз-вивіз валюти. Кулеметна стрічка. Шматки пам’ятника Леніну. Прапор нашої комендатури. Ці речі привезли військові з Суджі. Міста на Курщині. І передали в Чернігівський обласний історичний музей імені Тарновського.
— Коли побачив цю книжку, згадав, що було під Черніговом, — перегортає сторінки Вадим МИСНИК, представник ОТУ (оперативно-тактичне угрупування) «Північ». — Народи Росії: буряти, башкири, татари, тувинці. Саме їхні підрозділи вбивали, катували наших людей. Здійснювали воєнні злочини в нашій області.
Книжка — з дитячого садка, який вони розбомбили ланцетами своїми. Дронами, керованими в реальному часі, — продовжує. — Зруйнували, як і суджанський льодовий палац. Поцілили КАБом, керованою авіабомбою.
Речі, привезені військовими, уже стали експонатами в музеї. І показали, що наші воїни здатні на блискучі наступальні операції при наявності зброї.
— Росіяни розповідають про непорушність своїх кордонів, про могутність. Ми цей міф зруйнували, — каже військовий. — Ці експонати — свідчення ганьби російської армії. Нам їхньої території не треба. Ми не завойовники. Ми прийшли на Курщину для того, щоб вони пішли з України.
Зі слів Вадима Мисника, усе місто всіяне частинами «Градів», нерозірваними снарядами.
— Прибираємо, щоб можна було безпечно ходити, їздити, — каже Вадим Мисник. — Спілкуємося з місцевими. Половина населення українську мову розуміє. І розмовляє, нехай не досконало, суржиком. Літні люди кажуть, що їх на Курщині називають перевертнями: «Бо колись нам дали російські паспорти. А родичі наші на Харківщині, Сумщині, Чернігівщині».
Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Чернігівський історичний музей отримав новий експонат
- У фільм про Мазепу вбрання шили по лекалам одягу з Чернігівського історичного музею
- Відомий гончар розписав скриню з-під набоїв і подарував її музею
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":