Спілкуємось Станіславом КОВАЛЕНКОМ, завідувачем хірургічного відділення КНП «Чернігівська обласна лікарня».
— Як правило, поліпи в шлунку дають ознаки гастриту. Біль у верхній ділянці живота. Нудота. Печія. Блювання. Важкість після їжі. Якщо вас турбують ці симптоми, звертайтеся до сімейного лікаря за направленням на фіброгастродуоденоскопію, — каже Станіслав КОВАЛЕНКО, завідувач хірургічного відділення КНП «Чернігівська обласна лікарня». — Діагностувати можна лише під час фіброгастродуоденоскопії. Це метод дослідження стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки, під час якого використовують ендоскоп. Дивляться через рот. Простіше кажучи, ця процедура називається японський «зонд». Можна проводити під наркозом.
— Чи обов’язково треба видаляти поліпи?
— Поліпи можуть давати кровотечу в шлунок різної інтенсивності. Від незначних проявів до втрати свідомості. Якщо кровотеча, якщо є ерозія або маленька виразка слизової оболонки, судини оголюються. Можуть перероджуватися в онкологію. Тому їх треба видаляти.
Може бути в шлунку як один, так і кілька. Різних розмірів, різної товщини. Були і до трьох сантиметрів у діаметрі. Видаляємо їх ледь не щодня.
— Як проходить операція?
— Методи видалення різні. Здебільшого заходять зондом, накидають петлю. Зрізають. Обов’язково віддають на гістологічне дослідження. Операція одного дня. Пацієнт прийшов, зробили і цього ж дня додому. Іноді, для перестраховки, ендоскопісти просять госпіталізацію пацієнта на добу.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Ольга САМСОНЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке:
- В чернігівській обласній дитячій лікарні працює оновлений стоматологічний кабінет
- Корінь лопуха: природна аптека для вашого організму
- Психічні розлади стали головною причиною інвалідності у дітей Чернігівщини
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":