Починають ремонт будинку суду в Чернігові: чи встигнуть до зими?

05 ЖОВТНЯ 2024, 12:41

1314

Михуля Юрій

Чернігівський апеляційний суд після ракетного удару 19 серпня 2023 року

Чернігівський апеляційний суд після ракетного удару 19 серпня 2023 року

Приміщення Чернігівського апеля­ційного суду, загальна площа якого 4610 м2, було пошкоджене 19 серпня торік внаслідок ракетного удару по драмтеатру.

— У будівлі дуже пошкоджений дах. Побиті несучі дерев’яні конструкції покрівлі, балки, дошки. Треба міняти вікна, — показує фото наслідків ракетного удару 55-річний Юрій  ОСТАПЕНКО, начальник відділу управління майном Чернігівського апеляційного суду. — У деяких місцях протікає дах. Коли сильна злива, у кабінети на четвертому поверсі затікає вода. Замовляли автовишку, щоб брезентом та водостійкою стрічкою заклеїти дірки від осколків на даху. Тому пріоритет —  відновленню даху. Якщо встигатимемо і погодні умови та фінансування на цей рік дозволятимуть, перейдемо до вікон.

— Юрію Михайловичу, від ракетного обстрілу минуло більше року. Чому раніше не почали відновлення?

—  Виготовляли  проєктну докумен­тацію, без неї не можна виконувати роботи. До того ж, будівля суду — об’єкт культурної спадщини місцевого значення. А не кожна проєктна організація має дозволи та ліцензії на виготовлення проєктів для таких об’єктів. Після проводилася державна експертиза проєкту — це також час. Наразі суд — мабуть єдиний об’єкт Чернігова, який включає весь перелік робіт від даху до підвалу. За новими вимогами потрібно обладнати ще й укриття подвійного призначення із системою життєзабезпечення.

45 мільйонів 562 тисячі гривень — очікувана вартість усіх робіт. Сюди входить ремонт даху, фасаду будівлі, кабінетів та укриття. Практично всі вони зазнали пошкоджень. Що цікаво: коли стався удар, упали зі стін і поличок картини, грамоти, годинники, а ікони — ні.

Наразі є вісім мільйонів гривень, котрі профінансувала Державна судова адміністрація. Якщо решту коштів дадуть навесні, то, як і заплановано, ремонт закінчимо у 2025 році. І, як вишенька на торті, до нового 2026 року запустимо годинник на фасаді. Уперше його ввімкнули 28 грудня 2011 року.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА

"Час Чернігівський" писав про таке: 

* * * 

Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":

Схожі новини

Розрубав сусіду голову, руку та лопатку: подробиці вбивства на Чернігівщині

22 ТРАВНЯ 2025, 20:43

Чернігівський тролейбус, який злетів з дороги: чи покарали водія?

22 ТРАВНЯ 2025, 19:02

Вiдео

Безбар'єрний простір: як він працює у чернігівській філармонії

22 ТРАВНЯ 2025, 18:41

Родини з Чернігівщини втратили домівки після обстрілів. Вже відбудовуються і ведуть господарство

22 ТРАВНЯ 2025, 17:53

Як фільтри для очищування води змінюють якість життя у міських квартирах

22 ТРАВНЯ 2025, 17:04

Фото

Кожна третя пожежа в прикордонні – від обстрілів. Що розказали вогнеборці?

22 ТРАВНЯ 2025, 16:21

На Чернігівщині СБУ зірвала спробу підпалу техніки ЗСУ

22 ТРАВНЯ 2025, 16:15

ТОП-переглядів