Пішов продаж: в яку ціну поросята у громаді на Чернігівщині

09 ЛИСТОПАДА 2024, 17:14

10069

Василенко Соломія

Пішов продаж: в яку ціну поросята у громаді на Чернігівщині

Фото ілюстративне

Світлана ВОЙТЕНКО з Феськівки на Менщині на вихідних продала всіх поросят. Чотиримісячних. Порода «Петрен». По три тисячі гривень за пацятко. Купувати, каже, цьогоріч не спішили. 

— У нас було 16 поросяток. Ціна весняна — 4,5 тисячі гривень. Десять купили меншенькими. А шість лишилося. Уже підрощені, до 30 кілограмів.  Переживала, що ніхто не забере. Бо покупців не було. Зазвичай за тиждень усіх розпродувала. Ціну знизила, до трьох тисяч гривень. І за два тижні розібрали. 

Що це за порода, «Петрен»? Деякі на далматинців схожі.

— Були такі. Порода м’ясна. Та вони їдять усе. Років п’ять тримаємо. У селі є фермер, займається господарством. У нього свині різної породи. От ми і спарували свою свиноматку. 

Ще в нас є «Українська біла» — здоровенні білі. І «Ландрас» з великими вухами. Сало і м’ясо не продаємо, для себе залишаємо. 

Хтось уже отримав виплати за паї, — припускає, чому пішов продаж, Світлана Григорівна. — Зерно недороге. Хтось підбирав покупку під повний місяць. І таку версію чула. Щоб краще росли. А ще не спішили, бо неврожай картоплі. Буйної не вродило, але свинячки (дрібна) вистачає. Та й ціна на неї до двох гривень за кілограм.   

Років 30 точно поросят продаємо. Раніше п’ять поросят було. Зараз трьох тримаємо. Хазяїн захворів, тому і менше худоби. Односельці купують, у Мену на базар вивозимо. Покупці з сусідніх сіл. У Сахутівку, Киселівку поїхали. Хтось у Мені лишився. Третій рік покупці з Чернігова приїжджають. 

Джерело: "Вісник Ч", авторка Юлія СЕМЕНЕЦЬ

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":

Схожі новини

Жінка з Чернігівщини виборола срібло на конкурсі «Учитель року»: які подарунки отримала

30 ТРАВНЯ 2026, 21:13

Не повернувся після свята останнього дзвоника: на Чернігівщині розшукують випускника

30 ТРАВНЯ 2026, 17:35

У місті попрощалися з військовим, який майже два роки тому зник під Торецьком

30 ТРАВНЯ 2026, 17:15

Торт "Ніжин вечірній" розбирають ще зранку: чи смакує він містянам?

30 ТРАВНЯ 2026, 15:07

Пряма мова

Пам’ять без простих відповідей: історик про складні випадки меморіалізації

30 ТРАВНЯ 2026, 13:23

Вiдео

Воєнний оглядач про загрозу нових масованих обстрілів

30 ТРАВНЯ 2026, 12:34

Двоє братів загинули від ракетного удару: Юрія викинуло з квартири і привалило. Віталій був у ліжку. Там його і знайшли

30 ТРАВНЯ 2026, 10:01

ТОП-переглядів