Проєкт «Підтримка незалежних медіа на місцевому рівні» стартував минулого року. ГО «Асоціація регіональних ЗМІ» отримала підтримку на його реалізацію від Фонду підтримки ЗМІ Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні.
У рамках проєкту відбулися тренінги з журналістики та менеджменту, інтенсивне спілкування та обмін досвідом між редакціями локальних медіа, розробка стратегій сталого розвитку ЗМІ, конкурс журналістських публікацій. Повномасштабна російська агресія завадила вчасному завершенню проєкта.
Фінальним заходом стало вручення призів переможцям конкурсу журналістських матеріалів. Загалом на розгляд журі учасники надіслали … публікацій. Визначити переможців було складно. Особливо по матеріалах, які опубліковані після звільнення тимчасово окупованих та блокованих окупаційними військами територій Чернігівщини.
За підсумками конкурсу необхідне для роботи обладнання (ноутбук, павербанки, зовнішні жорсткі диски для комп’ютерів) отримали журналісти редакцій видань «Новини Городнянщини» (м. Городня), «Маяк» (м. Корюківка), «Промінь» (м. Сновськ), «Вісті Сосниччини» (смт Сосниця).
– Для мене як керівника медіа було дуже корисно отримати практичні поради з медіаменеджменту від тренера Бориса Родієвського, – ділиться редактор ніжинської газети «Вісті» та сайту Ніжин.City Валерій Кичко. – І перед повномасштабним вторгненням, і тим більше зараз фінансова стабільність редакцій медіа просто життєво актуальна. Звісно, робота у воєнний час – це зовсім інше, ніж до вторгнення. Але проєкт загалом допоміг нам навіть у такий важкий час прогнозувати, бачити перспективи і сподіватися на продовження роботи.
– Конкурс журналістських матеріалів, який Асоціація регіональних ЗМІ провела в рамках проєкту на підтримку незалежних медіа, максимально мотивував медійників працювати над якісними матеріалами, – переконана редакторка газети «Новини Городнянщини» Світлана Томаш. – Гадаю, що від цього виграли не тільки журналісти, але й аудиторія наших видань. І те, що значна частина проєкту буле присвячена стратегії розвитку ЗМІ, вселяє сподівання на подальшу їхню роботу. Локальні медіа дуже важливі для місцевої аудиторії, у цьому ми переконалися і під час тимчасової окупації: хоча й не мали змоги випускати газету, але інформували наших жителів за допомогою соціальних мереж. До речі, одна з сесій тренінгів у рамках проєкту була присвячена саме роботі в соцмережах. Тож використовували і продовжуємо використовувати навички, які отримали завдяки проєкту.
– Ми, на жаль, через міркування безпеки так і не змогли провести підсумкову конференцію, як це планувалося по проєкту, – розповідає керівник проєкту, голова Асоціації регіональних ЗМІ Олександр Назаренко. – Дуже хотілося б знову зустрітися всім разом, поспілкуватися, обговорити результати наших заходів – і плюси, і мінуси. Переконаний, що згодом так і буде. А наразі спілкуємося з колегами телефоном, у соціальних мережах. Радий, що більшість з них продовжує випускати якісний медіапродукт.
* * *
Проект реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США України. Матеріали, підготовлені у рамках проекту, є відповідальністю ГО «АРЗМІ».