Злодій в законі з грузинським корінням на прізвисько Гега Озургетський (справжнє прізвище Кіладзе), який скористався російським вторгненням, щоб втекти з колонії на Чернігівщині, все ж таки відбуде термін покарання за ґратами, інформує Чернігівська обласна прокуратура.
Завдяки активній правовій позиції прокурора Київський апеляційний суд залишив без змін вирок «злодію в законі».
Чернігівською обласною прокуратурою забезпечене підтримання публічного обвинувачення під час розгляду Київським апеляційним судом кримінального провадження стосовно «злодія в законі» на прізвисько «Гега Озургетський» за фактами вчинення замаху на умисне вбивство іноземця та погрози вбивством працівнику правоохоронного органу (ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 345 КК України).
У судовому засіданні прокурором доведено, що у 2017 засуджений, перебуваючи у Чернігівському пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України, у ході конфлікту завдав ножових поранень громадянину Узбекистану.
Під час судового засідання щодо обрання запобіжного заходу «Гега Озургетський» погрожував прокурору вбивством.
У подальшому, підсудний порушив умови відбування домашнього арешту та втік з України, у зв’язку з чим тривалий час перебував у міжнародному розшуку.
«Злодія в законі» у 2019 затримали в одній із країн Європейського Союзу та екстрадовано до України для притягнення до кримінальної відповідальності.
Чернігівський районний суд Чернігівської області визнав підсудного винним у вчиненні інкримінованих злочинів та призначив покарання у виді 7 років 6 місяців позбавлення волі.
Ухвалою від 10.11.2022 Київський апеляційний суд залишив у силі призначене «злодію в законі» покарання.
26 лютого 2022-го, зі слів затриманого Кіладзе, він самовільно покинув колонію, після того як почались артобстріли, інформує прес-служба СБУ.
Згодом, в липні слідчі ДБР повідомили про підозру одному з керівників ДУ «Менська виправна колонія №91» у пособництві втечі із установи авторитетного злочинця, інформує обласна прокуратура.
"Час Чернігівський" писав про побутові злочини під час війни: Злочини на Срібнянщині: один напав на односельчанку з ножем, інший стріляв у сусіда.