Перемогли нацизм – переможемо і рашизм!

08 ТРАВНЯ 2022, 08:15

2038

Цього року пам’ятні дати 8 і 9 травня – дні пам’яті та примирення і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Україна відзначає в умовах повномасштабної військової агресії Росії.

ВІйна супроводжується численними воєнними злочинами з боку російської армії та військово-політичного керівництва.

Крім цього, Російська Федерація системно знецінює, перекручує та маніпулює моральним спадком учасників Другої світової війни та перемоги над нацизмом, і ці дії набувають особливого розмаху до 9 травня.

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв війни.

Друга світова війна стала результатом приходу до влади та змови антигуманних режимів – нацистського та радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав, свобод і життя людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху загарбницьких амбіцій, злочинів та військової агресії.

Минуло вісім десятиліть – і Європа знову опинилася на порозі глобальної війни. Сьогодні європейська спільнота має змогу опиратися на отримані в часи Другої світової гіркий досвід та історичні уроки.

У цей час у Російській Федерації впродовж останніх десятиліть відзначення перемоги над нацизмом поступово перетворювалось на культ, а потім і взагалі у потворне явище «побєдобєсія», метою якого є пропаганда війни, вивищення над іншими народами.

Саме через це Україна з часів Революції гідності послідовно впроваджує європейський підхід пам’ятання про Другу світову війну. А також застерігає інші країни від наслідків підтримки, поширення чи потурання російським наративам до 9 травня.

Зараз, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з підступним агресором. У 1939–1945 ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського націоналізму та фашизму.

Історія Другої світової війни нас вчить, що Український народ перемагає тоді, коли ми єдині, соборні, діємо разом і захищаємо те, що нам дороге. Коли ми разом, коли ми відчуваємо, що справедливість на нашому боці і стоїмо за свою землю, тоді ми непереможні.

Перемога у цій війні означає для нас вільне життя у своєму власному домі за своїми власними правилами. Ми ніколи не були загарбниками як нацисти чи рашисти, тому правда і сила на нашому боці. 

У діях російських збройних сил є ознаки геноциду проти українських громадян. Скільки вбили росіяни на Чернігівщині - невідомо, попередньо встановлена кількість жертв цивільного населення - майже 500 загиблих і більше 600 поранених. Військові втрати стануть відомі тільки після перемоги.

Такими діями Російська Федерація втратила будь-яке моральне право апелювати до спадщини перемоги над нацизмом, адже своїми діями вона де-факто повторює нацистські злодіяння й осквернює пам’ять про подвиги ветеранів та учасників Другої світової війни.

Після перемоги у російсько-українській війні, наша держава та Український народ отримає нове державне свято перемоги над сучасним нацизмом, що об’єднає все суспільство, а Україна перейде виключно до європейської традиції відзначення 8 травня, як Дня пам'яті та примирення і вшанування жертв Другої світової війни.

Перемогли нацизм – переможемо і рашизм! Слава Україні!

Схожі новини

Вiдео

Допомагають з документами, супроводжують поранених: як на практиці працює супровід ветеранів на Чернігівщині

22 ЛЮТОГО 2026, 22:09

Фото

Усику подарували шаблю із шматком збитої ракети: зробив майстер з Чернігівщини

22 ЛЮТОГО 2026, 19:31

Ветеран надів протез, одружився і купив квартиру: два роки після поранення

22 ЛЮТОГО 2026, 17:24

21 річний боєць Нацгвардії служив за контрактом, загинув на Луганщині. У громадах втрати

22 ЛЮТОГО 2026, 15:06

Через забитий димар учаділо літнє подружжя

22 ЛЮТОГО 2026, 13:12

Може вийти з СІЗО за 1,6 млн: подробиці справи командира, якого судять за продаж трофейної техніки

22 ЛЮТОГО 2026, 11:29

Удари по Чернігівщині: пошкоджені будинки та фермерське господарство

22 ЛЮТОГО 2026, 09:54

ТОП-переглядів