Перехід на 12-річну форму навчання: що відбувається на Чернігівщині і як готові громади

04 ЧЕРВНЯ 2024, 12:33

1139

Зустріч експертів швейцарсько-українського проєкту DECIDE із представниками громад у Чернігові

Із 2027 року запроваджується трирічна профільна середня освіта для 10,11 та 12 класів за двома спрямуваннями: академічним (орієнтація на навчання в університетах) та професійним (здобуття професії). Буде створено відокремлені ліцеї, в яких навчатимуться учні приблизно одного віку.

У профільному міністерстві кажуть, що треба підвищувати якість освіти дітей, яка втрачена через коронавірус та війну, а також популяризувати профтехосвіту.  

 "Ми переходимо на 12 річну форму навчання. Вона працює в ЄС і розвинених країнах. Ми рухаємось до цього. У нас буде 3-річна профільна школа", - каже Дмитро Завгородній, заступник міністра освіти і науки України.

Дмитро Завгородній, заступник міністра освіти і науки України.

Дмитро Завгородній

Допомагають міністерству громадські організації. Серед головних – швейцарська DECIDE. Експерти розуміють, що будь-яка реформа в Україні – це складно.

"Ми з міністерством освіти розробляємо стратегію реформи. Вона триватиме 10 років. Зараз підготовчий етап. Непрості часи, війна, складна демографічна ситуація. Діти 6 класу у 27 році підуть у 10 клас. Нам треба підготуватися і забезпечити можливості і високу якість освіти", - каже Валентина Полторак, менеджерка проекту DECIDE.

Валентина Полторак, менеджерка проекту DECIDE

Валентина Полторак

Чернігівщина має свою специфіку. Насамперед область прифронтова. Через що чимало учнів навчаються дистанційно. Має велику територію, значні відстані від містами і селами, низьку щільність населення. Крім того, багато пошкоджених освітніх закладів, проблеми з дорогами.

"Спільно з органами місцевого самоврядування шукаємо ті варіанти, щоб зробити 1 академічний ліцей для кількох громад, щоб можна було доїжджати, щоб проживали діти, організувати підвезення. Ситуація складна, комунікація відбувається", - прокоментував Юрій Музика, начальник обласного управління освіти.

Юрій Музика, начальник обласного управління освіти

Юрій Музика

Представники громад про реформу середньої освіти говорять обережно. Бо далеко не всі її розуміють та мають належні умови і заклади, які б відповідали вимогам реформи.   

"У нас в громаді залишається 1 ліцей і 4 гімназції. Опрацьована варіанти підвози , де можна зробити пансіон. Було затверджено рішенням сесії після громадських обговорень", - каже Юрій Стальніченко, секретар Менської міської ради.

Юрій Стальніченко

Натомість у міністерстві освіти обіцяють допомогти з оснащенням закладів профтехосвіти та підвищенням кваліфікації педагогів. А також врахувати специфіку регіонів, аби моделювати мережу академічних ліцеїв та змінювати в них кількість дітей.

Автори: Журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко

"Час Чернігівський" писав про таке: Школи Чернігівщини отримають 150 млн на укриття для шкіл: кому пощастило

Схожі новини

У громадах на Чернігівщині поховали пʼятьох загиблих воїнів

20 ВЕРЕСНЯ 2024, 00:05

"Болота тушите, а хати?" На Чернігівщині згоріли будинки поки чекали пожежну

19 ВЕРЕСНЯ 2024, 22:22

Стало відомо, де режим Лукашенка утримує політвʼязня-чернігівця

19 ВЕРЕСНЯ 2024, 19:00

Майже 54 тисячі вибухонебезпечних предметів ліквідували на Чернігівщині за 2,5 роки

19 ВЕРЕСНЯ 2024, 17:48

Неподалік чернігівського кордону білоруси будують військове містечко за майже $100 млн

19 ВЕРЕСНЯ 2024, 16:51

Чотирьох бійців поховали у громадах на Чернігівщині

19 ВЕРЕСНЯ 2024, 08:37

Вiдео

Профтехучилищам у Чернігові знайшли власника і фінансування

18 ВЕРЕСНЯ 2024, 22:54

ТОП-переглядів