Розлогий пост співачка з чернігівським корінням Камалія (Наталія Шмаренкова) виклала у соцмережах.
Вона повідомила, що у липні цього року майновий комплекс, яким з 2009 володіє Мохаммад Захур, захопили озброєні чоловіки з Міністерства оборони.
Пряма мова самого бізнесмена:
«Це захоплення було засноване на сумнівному судовому рішенні 2019, про яке я не знав до липня цього року. Це рішення нібито "повертало" майно Міністерству в якості доказу по давно закритій справі 2009 року, що не стосувалася нас. Незважаючи на кілька рішень Верховного Суду, що підтверджують моє право власності, Міністерство вирішило проігнорувати ці рішення, використовуючи корумповані суди та чиновників для того, щоб позбавити мене мого законно належного майна».
Бізнесмен пакистанського походження з британським громадянством попереджує, що наслідки його справи виходять далеко за межі особистої втрати.
Оскільки рейдерство ставить під загрозу самі основи довіри, яку іноземні інвестори та уряди покладають на Україну.
«Якщо верховенство права може бути так легко обійдене в моєму випадку, це створює небезпечний прецедент для інших. Це особливо тривожно в країні, яка активно прагне до відновлення та залучення міжнародних інвестицій на тлі триваючого конфлікту».
Захур закликав західні уряди, міжнародні організації та світову бізнес-спільноту вимагати більшої підзвітності від України. Оскільки країна продовжує отримувати значну західну підтримку, вкрай важливо, щоб ця підтримка супроводжувалася умовами, які захищають верховенство права та забезпечують нетерпимість до корупційних практик.
Також він повідомив, що у найближчі місяці розпочне кампанію з підвищення обізнаності про цю проблему на різних платформах, включаючи ЗМІ, X, Facebook, Instagram, YouTube та TikTok. Мета — домогтися того, щоб ця справа — і подібні до неї — отримали заслужену увагу західних ЗМІ та політиків.
Колишнього чоловіка підтримала і сама співачка. Вона зауважила, що протягом понад трьох десятиліть Захур був відданий інвестиціям в Україну, створенню бізнесу та невтомній боротьбі за прозорість і справедливість.
«Протягом 20 чудових років я мала привілей бути поруч із ним, коли він відстоював свої переконання, навіть перед обличчям величезних викликів.
…Його особистий досвід як іноземного інвестора в Україні яскраво показує складні реалій, з якими стикаються багато хто в такому ж становищі. У час, коли Україна хоробро бореться за своє майбутнє на тлі війни з Росією, важливо як ніколи підняти ці критичні питання, щоб інвестори були обізнані про ризики та водночас про неймовірний потенціал, який має ця країна», - заявила артистка.
Раніше вона уточнила, що мова йде про одне з квартирно-експлуатаційних управлінь Міністерства оборони, його представники спільно з міськими земельними ділками буцімто захопили власність підприємства Захура в центрі Києва.
Нерухомість має скандальний шлейф з 2018, коли, за словами команди Мохаммада, управління Міноборони та прокуратура виявили незаконні наміри заволодіти його майном. Так, попри низку судів, які підтвердили право власності бізнесмена, тиск все одно продовжився.
"З 2009 року приватному підприємству "Паркер Плюс" належить майновий комплекс за адресою м. Київ, вул. Січових Стрільців, 24А. У 2010 році Київрада відкрито виділила в оренду підприємству земельну ділянку під майновим комплексом. Міністерство оборони України ніколи не володіло цим майном, що підтверджено трьома судовими рішеннями. 2018 року квартирно-експлуатаційне управління Міноборони та прокуратура намагалися незаконно заволодіти цим майном. Верховний Суд підтвердив право власності компанії доктора Захура. Шевченківський районний суд Києва виніс ухвалу у 2019 році, про яку компанія доктора Захура не знала до липня 2024 року. Вона передбачала "повернення майнового комплексу" квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони як речового доказу у справі 2009 року проти посадовця міністерства. Однак ця ухвала не стосувалася компанії доктора Захура. Серйозні питання викликає той факт, що Шевченківський районний суд змінив вирок десятирічної давнини, не повідомивши законного власника майна, на користь якого прийняв рішення Верховний Суд", - йдеться у прес-релізі, опублікованому Камалією.
У співачки наголосили, що у "Істіл Груп", компанії, якою володіє Мохаммад Захур, за закриття справи вимагали хабар, на що компанія не погодилася. Тож, зараз група компаній інвестора готує ще один позов до суду.
«Рік тому "Істіл Груп" натякали на наявність кримінальної справи і опосередковано вимагали гроші за її закриття. Проте "Істіл Груп", група компаній Мохаммада Захура з міжнародними інвестиціями та репутацією, категорично відмовляється давати хабарі. Істіл Груп готує ще один позов після трьох виграних попередніх судів, щоб знову довести своє право власності», - повідомила Камалія.
У Міністерстві оборони поки ніяк не відреагували на ці заяви.
Довідково
Мохаммад Захур - громадянин Великої Британії та інвестор, який понад 30 років працює в Україні. Обсяг його інвестицій в економіку країни - 400 мільйонів доларів. Колишній власник Kyiv Post, на той момент єдиної англомовної газети в Україні. Його інвестиції охоплювали різні сектори, починаючи з Одеського морського порту і закінчуючи нерухомістю в Києві.
"Час Чернігівський" писав про таке: