Орють і садять, щоб встигнути до Великодня. Почім оранка на Чернігівщині

22 КВІТНЯ 2024, 17:16

17643

Орють і садять, щоб встигнути до Великодня. По чім оранка на Чернігівщині

Фото ілюстративне

Обробіток землі людям обходиться не дешево, але виходу іншого нема – треба плекати й вирощувати собі та хазяйству врожаї, думати, що заносити на зиму у погреби. Адже з невеликими у поліському регіоні пенсіями й зарплатами, у магазинах ні моркви, ні цибулі з буряками, ні картоплі не накупитися.

Картоплю восени всі, хто її накопав для продажу, вимушені були віддавати по 3 гривні за 1 кг, а от тепер, навесні, ціна зросла до 8 гривень.

Наразі садять її в селах під трактори, бо коней у Заріччі взагалі не залишилося, а ті, що є в Смячі, до подібної роботи не задіюються. Вартість цьогорічної оранки коливається від 55 до 60 грн за сотку, хто як домовиться. Солярка стає «золотою», тож і впорядкування присадибних ділянок – дороговартісне.

До Великодня весь клопіт з посадкою бульби і решти овочів має закінчитися і перед наступними етапами (прополюванням, обгортанням) можна буде перепочити.

Джерело: газета "Промінь"

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

Фото

Чернігівщина: збиті шахеди падають у двори

28 СІЧНЯ 2026, 19:39

Вiдео

В селах залишилося по одній людині: що відбувається на чернігівському прикордонні

28 СІЧНЯ 2026, 18:59

Чернігівська ОВА запартнерилася з "Ветеранським корпусом"

28 СІЧНЯ 2026, 17:01

У половини Чернігова не буде гарячої води: в чому причина

28 СІЧНЯ 2026, 15:27

Майстер із Чернігівщини зліпив із коропської глини 37 масок - героїв гоголівської «Ночі перед Різдвом»

28 СІЧНЯ 2026, 14:09

Фото

Прилаштовував на "небойові посади": на Чернігівщині на хабарі спіймали офіцера ТЦК

28 СІЧНЯ 2026, 13:32

Російські "герані" атакували громаду: пошкоджено резервуари для пального

28 СІЧНЯ 2026, 13:16

ТОП-переглядів