Операція, дієта, фітнес і город: як скидають зайву вагу. Досвід чотирьох жителів Чернігівщини

05 ТРАВНЯ 2024, 16:15

2883

Операція, дієта, фітнес і город: як скидають зайву вагу. Досвід чотирьох жителів Чернігівщини

Операція, дієта, фітнес і город: як скидають зайву вагу. Досвід чотирьох жителів Чернігівщини. Фото ілюстративне

Зібрали кілька прикладів, як люди позбувались зайвої ваги. Чи жиру на животі. Хтось обирає операцію. Інші худнуть через дієту. Читайте 4 історії жителів із громад Чернігівщини.

Олег Бойко видалив пацієнтці шкірно-жировий фартух. Разом з грижею

Олег БОЙКО, кандидат медичних наук, лікар-хірург вищої категорії, завідувач хірургічного відділення Ніжинської центральної міської лікарні імені Миколи Галицького, прооперував пацієнтку, видаливши грижу й заодно шкірно–жировий фартух.

— Грижу треба було робить, бо вона не вправлялася, боліла, заважала, — розказує  Олег Бойко. — Запропонували пацієнтці заодно й фартух прибрать. Шкірно-жирову складку.

Ймовірно, цю складку можна було прибрати спеціальними фізичними вправами, масажем, дієтою. Але 60-річна жінка фізкультурою займатися не хотіла. До того ж, коли шкіра вже розтягнулася, м’язи можна підкачати. А шкіра ж ніде не дінеться, буде висіти. От і сумістили видалення грижі з косметичною операцією. Вона називається  ліподермекстракція. Фартух просто відрізали.

— Не було ризику, що судини пошкодите?

— Там нема життєво-важливих судин, — заспокоює лікар. — А дрібні, які трапляються, — ми ж зупиняємо кровотечу.

Такі операції в Ніжині не на потоці.

— Ми не конкуренти спеціалізованим клінікам, — каже Олег Григорович. — Але якщо до нас приїздять люди й потребують такого лікування, чому б не зробити його.

Світлана Панченко: «За 2 місяці мінус 14 кілограмів. Голод не мучив»

Світлана Панченко з Коропа скинула жир з животика після народження першої дитини завдяки збалансованому харчуванню.

Про Світлану «Вісник Ч» писав у лютому цього року  розказував, як вона готує суші (східну страву). Коропчанці — 26. Заміжня, двоє діток. Набрала вагу, коли народила першу дитину.

— Нормально так набрала, — сміється. — Кілограмів 20.

Це не подобалося. Заважало. І молода мама схудла. За 2 місяці мінус 14 кілограмів. І, що важливо, не набрала вагу згодом, навіть під час другої вагітності.

— Правильне харчування — основне, що допомагає схуднути. Харчування і вода, — додає. — А ще фізична активність і підтримка однодумців.

Згадує, як років 5 тому по Коропу був набір у групу «СтройняшкиТМ». Це всеукраїнський проєкт корекції ваги.

— Цікаво було працювати в групі,— каже. — Ефективно, якщо правильно все робити. Щоб шкіра під час худнення не обвисала, активізувався обмін речовин, займалися скандинавською ходьбою. Зі спеціальними палками, схожими на лижні. Харчувалися згідно з рекомендаціями. Ми отримали роздруківки. Кожен день був розписаний погодинно. Вираховували, скільки на твою вагу треба випивати води. Питний режим, як і харчовий, був чітко розписаний.

Сніданок, обід, вечеря, а між ними перекуси, — згадує. — Їла варене, парене. Каші: вівсяні, гречані. Салати, заправлені оливковою олією. У меню були запечена риба, варена куряча грудка, варена риба. Варені яйця. Фруктів (за винятком запечених яблук) не можна, бананів, винограду також. Разом з перекусами разів 6 — за півгодини до їжі і через півгодини після — пила воду.

Треба було відмовитися від цукру.

— Я відмовилася, ну, не повністю, — усміхається. — Може, хто й міг. Я ж у каву хоч трошки та клала. Бувало, що захочу з’їсти цукерочку — з’їм. Не буду переїдати, але однією поласую. Незважаючи на ці порушення, за тиждень по 3, по 4 кілограми скидала. І по сантиметрах нормально зменшувалося. Перші тижні дуже вага падає, — зауважує, — потім уповільнюється, але все ж худнеш. При цьому голод не мучив узагалі. По збалансованому харчуванню простіше наїстися, ніж так, як ми — тоді хватонула, тоді хватонула, все, наїлася. А насправді переїла.

Михайло Назаренко: «Городи — це теж фітнес. Але не так, щоб зранку до вечора»

— Чим тонша талія, тим довше життя, — вважає справедливою цю приказку Михайло НАЗАРЕНКО, директор Городнянського центру первинної медико-санітарної допомоги.

При цьому радить:

— Не переїдати. Точніше, збалансувати харчування. Рухатися. Городи — це теж свого роду фітнес. Але не так, що став на городі зранку до вечора. Попрацював — відпочив.

Хірургічна  корекція — це вже крайнощі, — вважає. — Коли важко з животом ходити, коли він дуже заважає. А не так, що пластика заради пластики. Якщо людина комфортно себе почуває, зі здоров’ям все гаразд, але комплекція трошки більша, не треба хірургічного втручання. Тим паче, що форми можна підкоригувати масажами, іншими процедурами.

Наталія Павлова: «Людина схудне, накачає прес, але шкіра нікуди не дінеться»

Наталія ПАВЛОВА, менянка, військова медикиня у роті охорони, вважає, що хірургічна пластика інколи необхідна.

— Багато залежить від віку, — каже. — Якщо людина важить 100 кілограмів, вік 40 плюс, скинула 30 або й більше кілограмів, то прибирають зайву шкіру хірургічно. Ніякий фітнес (фізкультура) не допоможе. Людина схудне, накачає прес, але шкіра нікуди не дінеться. Вона не скоротиться. Складка буде висіти.

12 років тому Наталія Павлова, на той час 39-річна медсестра Менської центральної районної лікарні, брала участь у реаліті-шоу каналу «1+1» «Операція «Краса».

У рамках проєкту оперував тоді Наталію Миколаївну провідний ізраїльський хірург Роні Москоне. Виправив ніс, підтягнув обличчя, підняв повіки, прибрав мішки під очима. «Вісник Ч» писав про це у червні 2012 року. А ще жінці зробили ліпосакцію живота. Тобто, відкачали зайвий жир. До проєкту жінка важила 65 кілограмів, потім схудла до 60. Але живіт пласким не став.

Наталія Миколаївна каже, що працювала і над животом, і над стегнами. Робила спеціальні вправи. Але це відчутно не допомагало. В проєкті запропонували ліпосакцію — не відмовилася. Повернулася додому в Мену — правильно харчувалася (їла багато листової зелені, овочів), займалася фізкультурою. Щоб досягнений результат закріпити.

— Зараз працюєте над собою?

— Ні. Фітнес-клуб є у Мені, але в мене не той графік роботи. Та й стан не той, — журиться. — Чоловік — у цивільному шлюбі жили 8 років — військовослужбовець. Він пропав безвісти, — безнадійно каже.

Цікаво

Існує безліч методик по коригуванню фігури без ножа. Без фізкультури й городів. Вони доступні в містах, у спеціалізованих клініках чи салонах — за гроші.

  • Наприклад, лазерна підтяжка — розщеплення жиру лазером.
  • Мезотерапія — введення під шкіру препаратів, які розщеплюють жир. Покращують мікроциркуляцію, тонус, пружність.
  • Ендосфера — процедура на спеціальному апараті. В основі її — мікровібрація. Жир спалюється, лімфоток покращується, кровообіг прискорюється.
  • Кріоліполіз — обробка проблемних зон холодом. Руйнує жирові клітини.
  • Апаратні корекції: кавітація (жирова тканина ніби плавиться), пресотерапія (вичавлюючий масаж), старвак (вакуумно-роликовий масаж).

Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО. Фото надане Олегом БОЙКОМ

"Час Чернігівський" писав про таке: У Чернігові ожиріння лікуватимуть операцією: як це працює?

Схожі новини

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

Ворог обстріляв три прикордонні громади на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 09:16

ТОП-переглядів