У одному з наймолодших районів Чернігова - житловому масиві Масани - запрацює бібліотека.
Про це повідомили зі сторінки у соцмережах в Управлінні культури і туризму Чернігівської міської ради. Новий заклад розміститься у житловій багатоповерхівці по вул. Незалежності.
«Ми створюємо бібліотечний простір на Масанах! Ми реалізовуємо мрію мирного часу у військовий!!!!
Так, він не буде до Перемоги сучасним чи ідеально відремонтованим, головне інше - ВІН буде!!! Перший міський бібліотечний просторі для малечі, родин на Масанах!!! Ми вже облаштовуємося, а днями запустимо опитування з метою визначення Ваших потреб, аби форми та змісти роботи були доцільними!», - розмірковує очільник відомства Олександр Шевчук.
Також повідомляється, що у цьому просторі облаштують і декілька класів міської школи мистецтв.
Окрім того, у Чернігові серед фахівців галузі культури триває дискусія стосовно пам‘яток історії. Так, у жовтні збиралася у форматі онлайн-конференції обласна Консультативна рада. На порядку денному - питання переліку пам’яток історії та монументального мистецтва місцевого значення регіону, які не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Обговорювали і питання зняття з обліку 22 таких об’єктів по Чернігову. Серед них, зокрема, місця поховання політичних та військових діячів радянської доби на Петропавлівському та єврейському кладовищах, будинку по Княжій, 6 (де містилась підпільна друкарня Чернігівської організації РСДРП), пам’ятники з Алеї Героїв і т. д.
Також підняли питання щодо виключення із переліку пам’яток історії пам’ятника на честь воїнів-визволителів (знаменитий танк Т-34 на Кругу по вул. Івана Мазепи - ред.).
"Час Чернігівський" писав про, що у Білорусі журяться, що відремонтували монумент «Три сестри». А тепер Чаус його зносить.