5 березня, розпочався перший змагальний день Паралімпійських ігор у Пекіні. Ніжинець Дмитро Суярко здобув першу бронзу у виступі з парабіатлону, спринт з порушенням зору (клас B2, гайд Ніконович).
Суспільне поспілкувалося зі спорсменом. Він розповів, як проходила підготовка, про мрії та країни-ізгої на Паралімпійських іграх.
ПРО СЕБЕ
Родом Дмитро з Вертіївки, Ніжинського району. Йому 25 років. З 2012 року проживає у Чернігові.
Навчався в Національному університеті «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка. Магістр, здобув професію вчителя фізичної культури та тренера.
Спортсмен має інвалідність з дитинства.
«У мене вроджена вада зорового нерва, спочатку бачив 20%, а після занять спортом погіршилось, зараз бачу 5-10%».
ОТО: Paralympic Games (Дмитро Суярко по центру)
ПРО ПІДГОТОВКУ
«Підготовка до Олімпіади була дуже складною, тому що ти готуєшся весь чотирирічний цикл. Потрібно було виправляти ті помилки, які я допустив в Кореї у 2018 році. Останній рік був психологічно складним, були свої негаразди, ще тренер збірної майже не допомагав мені».
Дмитро довгий час сам собі писав плани тренувань і сам тренувався.
«Вже з останнього фінального етапу підготовки (коли ми стали на сніг, це було на початку листопада), я працював зі своїм особистим тренером, який був вдома – Сторожок Володимир Петрович. І до самої Паралімпіади ми з ним тренувались, працювали над моїм результатом».
Взагалі з тренерами у паралімпійця своя історія.
«В мене є свій перший тренер (Сторожок Володимир Петрович), який зі мною 10 років вже, а ще тренер збірної Семенов Олександр Володимирович. Ще є тренер по біатлону – чернігівський представник Артьомін Дмитро Володимирович, з яким я вже три роки не працюю, а його пишуть мені в тренера. От така в мене ситуація».
ПРО ЗДОБУТКИ
До цієї медалі спортсмен йшов майже десять років.
«Вперше став на лижі у лютому 2012 року. Трішки пізніше з вересня 2012, почав займатися вже професійно у Сторожка Володимира Петровича». В мене ще 3 особисті гонки – це біатлон середня дистанція 10 км – 4 рубежі; лижні перегони – спринт 1,2 км; лижні перегони середня дистанція – 12,5 км», – ділиться спортсмен.
Дмитро зазнавав травм, але вони були незначні. Так нам пояснив сам параолімпієць.
5 березня тільки розпочалися старти з парабіатлону. Триватимуть вони до 13 березня.
ПРО ВІЙНУ В УКРАЇНІ
За словами спортсмена, в перший день змагань Паралімпійський комітет дозволив збірним Росії та Білорусі виступати в змаганнях в статусі нейтральних спортсменів.
«Але, за день, майже всі команди почали писати Листи Президенту паралімпійського комітету, що вони відмовляться брати участь у змаганнях з командами Росії та Білорусі, тому їх відсторонили від змагань».
На думку спорстмена, ці країни вже стали ізгоями.
«Дорога їм за їхнім кораблем! А я буду працювати якомога сильніше. А так все залежить від долі і від бога».