Ще позаторік з метою продовольчої безпеки та покращення доступу до якісних молочних продуктів в Україні Швейцарія розпочала програму з надання гумдопомоги виробникам молока у прикордонних областях.
На Чернігівщині за 2022-й серед учасників швейцарського проєкту стали 95 аграрних компаній, каже директор департаменту АПК Чернігівської ОДА Олег Крапивний.
Інший Олег, але вже Панченко, зі Срібного зі СТОВ «Батьківщина», у минулі роки подавався на програму, планує і цього встигнути. Каже, бо ініціатива ця вигідна і корисна. У господарства облікується тисячі голів великої рогатої худоби. Тож, вони надали усі необхідні розрахунки.
«Нам допомогли з гігієнічними засобами. Надали їх буквально тонни на тисячі гривень. Це дуже підтримало наше господарство. Чому це вигідно? Ну врахуйте, що 1л гігієнічного миючого засобу коштує десь 60 грн, а нам дали якісні, швейцарські, вони ще дорожчі. Нам надали стільки засобів, що вистачило на 3 місяці, аби закрити потреби. Та й коровам сподобалося, добре молоко дають. Тож, так, ініціатива слушна».
Для одержання гуманітарної допомоги зацікавлені виробники молока заповнювали реєстраційну форму та одержували на вказану ними електронну адресу підтвердження запиту від проєкту.
Цього року акредитація для участі в програмі триває до 19 лютого включно.
Також фермерські господарства повинні мати державну реєстрацію потужностей з виробництва молока від корів згідно з законодавством. До уваги беруться запити від заявників, які не здійснюють господарську діяльність на тимчасово окупованих територіях, території рф чи білорусі та не є об’єктом санкцій відповідно до українського законодавства.
Друга фаза фінансованого Швейцарією проєкту гуманітарної допомоги триватиме до 31 травня 2024. Виробники молока матимуть змогу отримати засоби для миття та дезінфекції доїльного обладнання, перед - та післядоїльної обробки вимені, серветки для гігієни вимені, рукавички, реактиви для виявлення прихованих форм маститів, дезінфектанти для тваринницьких приміщень тощо, що повністю задовольнить тримісячну потребу.
Очікується, що така короткострокова підтримка не лише поліпшить доступ фермерів до критичних виробничих засобів, а й сприятиме дотриманню гігієнічних стандартів у первинному виробництві молока. Належна гігієна доїння забезпечує здоров’я та благополуччя тварин і має прямий вплив на безпечність молочних продуктів, а, отже, і на здоров’я споживачів.
Гуманітарний проєкт реалізується на запит Міністерства аграрної політики та продовольства України у взаємодії з Асоціацією виробників молока України, міжнародним благодійним фондом #SaveUA та Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за координації з Посольством Швейцарії в Україні.
Джерело: #SaveUA
"Час Чернігівський" писав про таке: