Лілію Ковбасу з Бобровицької громади продавчині звуть «наша Барбі».
— Мені треба золотом, ювелірними виробами торгувати. Насправді — яди продаю, — сміючись, каже про себе 59-річна Лілія КОВБАСА.
Її невеликий прилавок розгорнутий при вході до місцевого базару в Бобровиці, колишньому райцентрі. Лілія — білявка з гарною зачіскою. Волосся зібране у високий пишний хвіст. Вдягнута в модний спортивний костюм бузкового кольору. На ногах — білі туфлі на високих підборах.
— Лілечка — наша місцева Барбі, — порівнюють жінки-продавчині з відомою лялькою.
— Сонце пече і вітер сильний, — мружить очі Лілія, дивлячись у небо. — Парасольку встановила — вітром здуло. Вирішила більше не розкладати. Дві години на сонці — й обгоріла. Треба йти за кремом, — розмірковує.
— В «Аврорі» є або в аптеку заглянь, — пропонують сусідки варіанти, де купити сонцезахисний крем. Просить дівчат пригледіти за товаром і, не поспішаючи, йде на пошуки крему.
— 28 років торгую на базарі, — пізніше розповідає про себе Лілія Ковбаса. — Мені вже треба золоту медаль почепити за стаж, — жартує. — Закрили ресторан «Дружба» в Бобровиці, де я працювала. Кондитеркою була. Пекла тортики, тістечка. Нас вигнали, ресторан продали. Прийшла на базар.
— Це ж були лихі 90-ті…
— Починала дріжджами торгувати. За ними їздила на Сумщину, у Конотоп. Міліція пройшла — Ліля заховалася. Міліція пішла — Ліля вийшла далі торгувати. Одна з двома малими дітьми, треба було виживати. І бач, як збереглася добре? Кістки крутить, і всі на світі хвороби дають про себе знати.
— Кожного дня така гарна на базарі?
— Живу тепер для себе, — сміється. — З онуками і двома доньками. Чоловіка Юри нема. Помер молодим, 28-річним. Однокласник мій. Прожили разом рік. А тоді до іншої пішов. У неї й помер. Після того прізвище дівоче повернула.
— Може, приворожила?
— Не знаю. Але молодша за мене на 10 років. Я виглядала страшніше, ніж зараз. Часто хворіла, діти були малі. Зачухана постійно. Тепер доні виросли, їсти мені варять. Хитра я лисиця.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Юлія СЕМЕНЕЦЬ. Фото авторки
"Час Чернігівський" писав про таке:
- На невеличкому ринку продають домашні овочі й молочку: скільки коштують
- "Дорогі фрукти та солодощі": жінка з Чернігівщини сама готує гарбузове варення, цукати
- Раніше віники в’язали в кожній хаті: тепер не хочуть
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":