Про це повідомив 10 серпня глава фракції «Слуги народу» у парламенті Давид Арахамія у себе в телеграм-каналі. Разом з чернігівцем утратив довіру партії й інший скандальний нардеп Богдан Торохтій (отримував із бюджету компенсацію за оренду житла, поки його дружина купувала нерухомість в Болгарії).
«Завершили усі юридичні процедури щодо виключення Гунька і Торохтія з фракції. Політичне рішення було ухвалено одразу. Юридичні питання потребували певного часу. Далі хай працюють правоохоронні органи, ніхто нікого вигороджувати не буде. Закликаю інші фракції «жити по-новому» і очищатися від негідників, яким не місце в політиці», - написав Арахамія.
Ще раніше Вищий антикорупційний суд застосував запобіжний захід до народного депутата Гунька, який нині є фігурантом і підозрюваним по справі про хабарництво.
Так, 9 серпня, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду застосував до народного депутата України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із альтернативою внесення застави у сумі 30 млн грн (хоча прокуратура просила 50 млн грн). Строк дії ухвали - до 07 жовтня 2023 включно.
Підозрюваного взяли під варту одразу в залі суду.
У разі внесення застави на нього покладаються процесуальні обов’язки:
- прибувати за кожною вимогою до детектива НАБУ, прокурора, слідчого судді, суду;
- не залишати межі Київської області (крім перебування у Києві) без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора та суд про зміну свого місця проживання та роботи;
- утримуватися від спілкування із визначеними в ухвалі особами, крім своїх захисників, слідчих, детективів, прокурорів, слідчого судді, суду;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в’їзд до України;
- носити електронний засіб контролю.
В свою чергу, відома журналістка та політична оглядачка Соня Кошкіна відверто сумнівається чи є розмір застави у 30 млн грн достатнім, аби втримати за ґратами нардепа Гунька.
«Я, канэшна, діко ізвіняюсь…Паша-Мерседес «намолив» собі на заставу 33 лями (власних грошей, до речі. Сподіваюся, ніхто не повівся на цю ідіотську історію, що йому» всім православним світом насобіралі»). А от нардепа Гунька, на якого давно вже печатки нема де ставити, сьогодні відправили всього за 30 (прокуратура просила 50).
Вангую: максимум два-три дні йому «розібратися». В чьом сіла, брат?».
Як відомо, народному депутату повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України (Підкуп особи, яка надає публічні послуги).
В свою чергу, прокурор Спеціальної антикорупційної прокуратури за участю детективів НАБУ повідомив про підозру народному депутату 8 серпня. Слідчі з’ясували, що Гунько збирався віддати 1700 га землі Національної академії аграрних наук у господарювання приватному підприємству за $221 тис. У розрахунку $130 за кожен гектар державної землі.
За даними СБУ Анатолій Гунько начебто “продавав” землю Національної академії аграрних наук, та взяв авансом $85 тис. Однак, повністю завершити угоду не встиг. Прямо під час отримання першої частини хабаря його затримали правоохоронці.
"Час Чернігівський" писав про гучні справи: Віктора Геращенка, заступника мера Чернігова, зачинили в СІЗО за дорогий трансформатор.