Молочна ферма ТОВ «Понори» із Чернігівщини отримала статус племінного репродуктора.
«Тепер українські ферми, які думають над розширенням та покращенням генетичного потенціалу поголівʼя, мають змогу придбати у нас племінних нетелів», — зазначено на FB-сторінці господарства.
У рейтингу регіонів за продуктивністю молочних корів Чернігівщина також не пасе задніх.
Найкраща продуктивність корів в тих областях України, де є просунуті аграрні компанії та ферми великих переробників молока. Йдеться про «ІМК», «Терра Фуд», «Молочний альянс» та «Вімм-Білль-Данн», які витягують в лідери Чернігівську область, а також стимулюють Черкаську.
Про це свідчать дані аналізу швейцарсько-українського проєкту «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», пише LIGA.net.
Для Тернопільщини та Хмельниччини такими локомотивами є «Молокія» та «Дживальдіс», а для Миколаївської області — «Лакталіс» та «Формула смаку» (Волошкове поле).
Так, згідно з дослідженням, у двох областях України найкращі корови Європи, проте в більшості областей надої корів на рівні країн Африки.
На Чернігівщині середня продуктивність корів на фермах аграрних компаній становить 11,24 т на рік. Це більше, ніж у будь-кого з провідної молочної європейської трійці — Данії (10,2 т на рік), Естонії (10,1 т на рік) та Чехії (9,4 т на рік).
Другі за продуктивністю українські корови з Тернопільської області, де середній надій становить 9,74 т на рік.
Тим часом на Закарпатті продуктивність корів на рівні країн Африки. Якщо закарпатці отримують від корови 1 т молока на рік, то в Єгипті — 2 т.
Щодо аутсайдерів, то їх наявність на Півдні пояснюється посушливим кліматом. На Заході — Закарпаття, Львівщина та Івано-Франківськ — молочну галузь пригнічує потік імпорту з Польщі та Чехії, найчастіше ще й контрабандний.
Джерело: Кurkul.com
"Час Чернігівський" писав про таке: