30 травня в рідному селищі Варва попрощалися з 43-річним Василем Вертюченком. Воював з 2014 року.
* * *
24 травня під час виконання бойового завдання загинув 35-річний Максим Горбонос з Борзнянщини. З 2010 року у війську. Спочатку проходив службу прикордонником на Чернігівщині, а з 2019 року — у Львівському прикордонному загоні. З 2014 року брав участь у боях за Станицю Луганську. З початком повномасштабного вторгнення воював на донецькому напрямку. Мав державні та відомчі нагороди.
Без люблячого чоловіка та батька, турботливого сина, доброго брата залишилися дружина, два сини, мати та брат.
* * *
Дев’ять місяців вважався безвісти зниклим 34-річний Сергій Гурбик з села Авдіївка Понорницької громади.
Разом з дружиною, з якою проживав у цивільному шлюбі, виховував п’ятеро неповнолітніх дітей. Жив звичайним сільським життям: працював на землі, тримав домашнє господарство. У липні 2024 року чоловік приєднався до лав Збройних сил України. Служив механіком-водієм механізованого батальйону.
У вересні 2024 року сім’я Сергія отримала звістку, що він зник безвісти. Рідні жили надією. Після повернення тіл українських воїнів та проходження ДНК-експертизи стало відомо, що серед полеглих є і Сергій. Його тіло залишилося на ворожій території на бахмутському напрямку. За офіційними даними, військовий загинув 12 вересня 2024 року внаслідок мінометного обстрілу в Донецькій області.
* * *
На щиті навіки повертається 40-річний Олексій Швець з Городнянщини. Служив у десантно-штурмових військах. Потім працював у МНС, здобував професію і зрештою переїхав до села Нові Боровичі, де працював у ДП «Укрспирт».
У травні 2022 року Олексій добровільно став на захист рідної землі. 9 червня 2023 року його життя обірвалося на Донеччині. Рідні понад рік чекали на повернення тіла. Поховали 1 червня.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Ольга САМСОНЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке:
- 40-річний оборонець із прикордонної громади загинув внаслідок штурмових дій ворога
- На Донеччині загинув мінометник з Чернігівщини
- У Києві раптово помер нацгвардієць із Чернігівщини
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":