Стіни Ніжинської амбулаторії загальної практики сімейної медицини №8 прикрасив петриківський розпис.
Одна з авторок розпису - відома ніжинська художниця та народна майстриня Світлана Старостенко. Пані Світлана залюбки розповіла, як виникла ідея прикрасити мальованками стіни медзакладів журналістці видання Nizhyn Post.
"У 2017 році я співпрацювала з однією з партій та ніжинським активістом Костянтином Смалієм. У нас з'явилася ідея - зусиллями місцевих митців прикрасити дитячу поліклініку, щоб діти відвідували її залюбки. Моєю задачею було об'єднати художників, а за фінансову складову відповідали партійці", - зазначає народна майстриня.
Взяти участь у проєкті виявили бажання родина Старостенків, Ніна Кущенко, Олена Пасечніченко, Євгенія Липовецька, Юлія Петренко і ще декілька молодих митців. Працювали виключно у неробочий час і безкоштовно. Це була благодійна допомога для рідного міста. Завдяки спільним зусиллям на стіні з'явилася ілюстрація до казки "Пан Коцький".
Згодом, коли в Ніжині почали створювати сімейні амбулаторії, то художників запросила у восьму амбулаторію завідувачка Тетяна Бєлокобильська. На розпис стін пішло декілька тижнів. Медпрацівники були приємно здивовані, коли побачили готовий результат: фрагмент казки "Колобок" оздоблював справжній петриківський розпис.
"Ілюстрацію ми прив'язали до нашого, українського, мистецтва. Взагалі наша родина - єдина в Україні, яка поєднує лозоплетіння і декоративний розпис", - зазначає пані Світлана.
В амбулаторії №8 розмалювали ще й дитячий куточок, у дитячому відділенні міської лікарні - палату. Пізніше на стіні в амбулаторії №6 родина Старостенків зробила ілюстрацію до казки "Солом'яний бичок". А в амбулаторії №1, на вул. Незалежності, попрацювала відома художниця Юлія Петренко.
Виявилося, що народна майстриня Світлана Старостенко "залишила свій автограф" не тільки в медичних закладах Ніжина. Приміром, пані Світлана намалювала декорації для театру дитячого садочка №13, інкубаторної станції. А ще керівниця гуртка Станції юних техників пані Світлана та її вихованки взяли участь у розписі писанкової алеї, яка щороку милує око ніжинців напередодні Великодня.
Довідково
Петриківський розпис – це декоративно-прикладне візерункове народне малярство України, яке зародилося в с. Петриківка, що на Дніпропетровщині.
Художню основу петриківського малярства склали традиції декоративного розпису внутрішніх приміщень селянських хат.
За даним історичних джерел, в селищі Петриківка Дніпропетровської області, ніколи не було кріпацтва — тут розташовувалися зимівники козаків, які надійно захищали ці території від варварів. Саме тому вважається, що розпис містить в собі такі символи як вільнолюбство та відкритість. В його основі лежать яскраві, позитивні кольори, а в сюжетах зображаються святкові та побутові сцени з життя. А чарівний жарптах, що подекуди зустрічається у творах, є символом доброту і достатку.
"Час Чернігівський" писав про таке: