У Чернігові - політичний скандал, заручниками якого ризикують стати військові. Через те, що 19 листопада у міській раді депутати та секретар зʼясовують стосунки - захисники можуть не отримати потрібне майно.
У власному телеграм-каналі секретар міськради Олександр Ломако стверджує, що передавати 14 військовим частинам обладнання, потрібного для виконання бойових завдань мали б саме на нещодавній сесії.
«Сотні дронів, зарядні станції, генератори, приціли, системи РЕБ. Сумарно на 38 млн грн. Обладнання вже закуплено та знаходиться на складах. Згідно законодавства, передати його військовим може виключно сесія міської ради».
Але сесія не відбулась, оскільки, на думку Олександра Ломаки, «низка депутатів проігнорували та фактично зірвали чергову сесію міськради».
Депутатка ЧМР Марина Семененко прокоментувала цю ситуацію, зазначивши, що вже понад півроку не збирають сесій.
«…Ломако зібрав аж 17 депутатів з 26 власної фракції. Сесії не збираються вже півроку через виконуючого обов’язки міського голови, який на своєму робочому місці займається піаром. В більшості, чорним».
Очільник МВА Дмитро Брижинський в свою чергу публічно обурився цією ситуацією. Він переконаний: у секретаря використовують політичні відмовки. Також він заявив, що через бездіяльність міської ради військові не можуть отримати майно, яке закуплене за кошти бюджету. Він говорить: той факт, що майно не можна передати без сесії - спекуляції.
«Це неприпустимо, коли через неспроможність секретаря військові частини не можуть отримати того, що потребують. Заява про те, що це неможливо зробити без сесії – не відповідає дійсності. Маючи багаторічний досвід управління військовими підрозділами та частинами, я добре знаю як здійснюється передача та використання майна в Збройних силах. Офіційно звертаюсь до військових частин та юристів міської ради: рішення є, ми знаємо як передати майно військовим. Чернігівська МВА готова діяти і допомагати», - наголосив він.
Порядок передачі майна до військових частин регламентується законом «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану», цитує документи Брижинський.
В частині 3, статті 6 цього закону зазначено, що у разі неможливості прийняття відповідного рішення місцевою радою рішення про передачу приймається міським головою.
В частині 5, статті 6 цього закону зазначено, що право державної власності на майно виникає з дати підписання акта приймання-передачі відповідного майна.
Тобто, відповідно до цього закону, після підписання акта прийому-передачі між міським головою та командиром військової частини майно переходить у власність держави та може використовуватися військовими частинами без обмежень, говорить очільник МВА.
«Секретар міської ради вчергове збрехав громаді, що військова частина отримує право тільки на зберігання майна. Такими діями секретар міської ради продовжує дестабілізувати суспільно-політичну обстановку в місті та регіоні», - заявив посадовець.
Юрист Олексій Кінебас говорить: дійсно, можливість передати майно військовим без скликання сесії є. Мало того, цим способом активно послуговуються й інші громади, зокрема, у Житомирі
«Не можна сказати, що це юридично досконала конструкція. Є закон про передачу і примусове відчуження, або вилучення майна в умовах воєнного стану. Цей закон передбачає, що можливо передати за рішенням голови чи секретаря у разі неможливості прийняття рішення місцевою радою».
Авторка: Євгенія Замковська
"Час Чернігівський" писав про таке: