"Хочеться дивитися українські канали. З людьми спілкуватися важко. Люди отримують не ту інформацію, яку хотілося б", - калька місяців тому розповідала Галина Руденкова, староста села Радуль.
Галина Руденкова
Це прикордоння Чернігівщини півроку тому. В багатьох селах цифровий сигнал українських телеканалів і радіо був дуже слабкий, або взагалі його не було. Проте наприкінці 2023 року в області встановили і підключили додаткові вежі для посилення цифрового мовлення. Ситуація змінилася на краще, кажуть представники відповідних структур.
"Ми маємо державну цифрову мережу, яка покриває всю область, в тому числі і прикордоння. Там, де були проблеми, де українське ТБ не приймалося, або з труднощами. Зараз людина може підключити і побачить українські канали, які транслюються в тестовому режимі в мультиплексі", - розповів Валерій Сорокін, заступник директора департаменту інформдіяльності та комунікацій ОВА.
Валерій Сорокін
"Зараз якщо говоримо про те, що бачать жителі: 1+1, Світло, Сонце, Армія ТБ, Ми Україна Перший, Рада, Суспільне культура. Інші телеканали мають певний час для того, щоб почати мовлення. МХ-7 це передбачає. Будуть програми радіо", - Ірина Сенченко, представниця Нацради з питань ТБ і радіо в Чернігівській області.
Ірина Сенченко
Наступний етап – блокування теле і радіо сигналу ворожих країн та підвищення українських потужностей. Адже ворог продовжує вести інформаційну війну.
"Час Чернігівський" писав про таке: Представники Чернігівщини вкотре підняли питання ворожого ТБ у прикордонні на Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України