Невеликий ринок у центрі Козельця працює щодня. Картопля — по 30 гривень за кіло. Цибуля — 25 гривень. Жменька невеличкої моркви, грамів 300, — десятка. Склянка гарбузового насіння і квасолі — за однією ціною, 20 гривень. Голівка часнику — п’ять гривень. Кілограм сала — 180 гривень.
Молочним торгує пара з села Сивухи, що неподалік Козельця. На кремовій з квітками шерстяній хустці розставлений товар.
— Півторачка молока — 50 гривень, сироватки — 25, кілограм сиру — 150, — називає ціни 44-річна Наталія СТРУЦ.
Сир, уже розважений, у кульочках. На кожному приклеєна ціна. Скуштували. Свіжий, жирний. Як масло.
— Самі його їсте? — цікавимося в 53-річного Василя СТРУЦА.
— Просто так не люблю. А ось сирники, пиріжки з сиром, ватрушки полюбляю. Для мене головне — щоб молоко було чисте. Перед тим, як доїти, вим’я й дійки мають бути вимиті. Я працював на фермі в Київській області. Чого там тільки не надивився. Апарати падають. Фільтри через пів години треба міняти, бо забруднюються. Удома все інакше.
— Багато корів у Сивухах?
— З десяток набереться. Торік уже і череди не пасли. А ми купили тільну телицю сименталської породи за 50 тисяч гривень. Нині продуктивна, породиста худоба стільки коштує. Годуємо її сіном, обмішкою, макухою по 250 гривень за мішок.
Василь Струц, Наталія Струц
* * *
Пенсіонерка Раїса ЛЮБЕНКО з села Карасинівка на Козелеччині тримає двох корів. Порає їх удвох з чоловіком Олександром Миколайовичем. Молоком на базарі не торгує. Здає по 60 гривень за трилітрову банку приїжджим скупникам, котрі возять молочне в Київ.
— З кожним роком корів у селі меншає. Старим людям важко їх тримати. Треба ж сіно заготовляти. Ми купуємо в тюках. В одному тюку 18-20-25 кілограмів. Тонна обходиться в чотири тисячі гривень. Мішечок жому — 250 гривень, плюс макуха. Сіяли буряки, та через засуху мало їх вродило, — каже Раїса Іванівна.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА, Тамара КРАВЧЕНКО. Фото Валентини ОСТЕРСЬКОЇ
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Почім свіжі овочі і крафтові сири на базарі Чернігівщини
- Березнянці возять городину у Чернігів на базар: почім молода картопля
- 85-річна бабуся з Новоселівки живе в модулі і продає на базарі зелень
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":