На Чернігівщині вже відвантажили жителям прикордонних громад 2500 кубометрів безкоштовної деревини. Усього до кінця року планують надавати до 12 тисяч кубометрів, повідомив начальник Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства Сергій Аніщенко.
- Загалом, ми найперше говоримо про вразливі та пільгові категорії населення - це інваліди, учасники АТО та війни, військовослужбовці, багатодітні родини тощо, - зауважує головний лісівник області. - У нас підписано договорів з людьми на безкоштовні дрова загальним обсягом до 12 тис кубометрів. От їх і плануємо доставити до Нового року.
В свою чергу, керівник Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець інформує - по програмі безкоштовних дров понад 13 тисяч кубометрів відправили підприємства відомства у постраждалі регіони України в рамках урядової ініціативи.
Безкоштовне паливо можуть отримати мешканці прифронтових областей – Донецької, Запорізької, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Дніпропетровської, Чернігівської.
Першочергово мають право на отримання паливної деревини пенсіонери, важкохворі, особи з інвалідністю, багатодітні сім’ї, особи, які на час опалювального періоду не користувалися субсидією для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Щоб отримати безкоштовні дрова, потрібно звернутися в територіальні громади.
На даний час Держлісагентство по Україні заключило угод із місцевими громадами на 125 млн грн на поставку 67 тисяч кубометрів дров. Водночас, кількість угод і, відповідно, обсяг поставок постійно збільшується.
«Наші героїчні ЗСУ щойно звільнили правобережжя Херсонської області, де домогосподарствам також терміново потрібна всебічна допомога. Ворог знищив енергетичну інфраструктуру області.
Найбільші поставки у прифронтові районі здійснюються з лісогосподарських підприємств Волинської, Житомирської, Сумської та Чернігівської областей», - інформує Болоховець.
Мається на увазі, що чернігівські лісозаготівельні підприємства забезпечують деревиною саме постраждалі громади нашого регіону. Нагадаємо, що таких нині 4 - Сновська, Городнянська, Семенівська та Новгород-Сіверська.
Держлісагентством задовольняються всі заявки на поставку від місцевої влади постраждалих районів.
«Ми одразу запевнили, що доставимо увесь обсяг дров, передбачений програмою Уряду і чітко виконуємо зобов’язання. Проте деякі громади вирішили скористатися послугами приватних постачальників. Водночас, у випадку проблем, ми завжди готові прийти на допомогу», - зауважує Юрій Болоховець.
Ситуація з дровами залишається повністю контрольованою. На складах підприємств Держлісагентства наразі 175 тисяч кубометрів дров. Темпи заготівлі досить високі. За минулий місяць реалізовано 408 тисяч кубометрів, за першу декаду листопада — 166 тисяч кубометрів. Потенціал заготівлі до кінця місяця перевищує кількість отриманих заявок на поставку палива.
* * *
У Чернігівській ОВА уточнили такі новини: станом на 19 листопада дровами забезпечено 890 домогосподарств в обсязі 4,45 тис. м3 (22,6% від обсягів, зазначених у договорах).
Як повідомлялось, всі 4 громади уклали договори постачання з місцевими підприємствами лісозаготівлі (державні та райагролісгоспи) на суму 25,29 млн грн та розпочали доставку деревини до домогосподарств.
"Час Чернігівський" писав про експеримент із пригутванням їжі на дровах: на випадок блекауту: яєчня з салом на пічці-ракеті за 12 хвилин.