На Чернігівщині працівник ТЦК обміняв відстрочку на меблі

13 КВІТНЯ 2025, 09:59

38420

Косенко Максим

На Чернігівщині працівник ТЦК обміняв відстрочку на меблі. Фото ілюстративне

На Чернігівщині працівник ТЦК обміняв відстрочку на меблі. Фото ілюстративне

Посада в ТЦК давала цьому військовому право доступу до електронних баз обліку військовозобов’язаних, а разом із ним — можливість використати це в своїх інтересах. І він піддався спокусі.

«Поліцейські встановили, що військовослужбовець безпідставно вносив до баз обліку відомості щодо певних осіб про право на відстрочку від призову на вій ськову службу», — повідомляють про суть правопорушення в поліції.

Ідеться зокрема про підприємця з Корюківського району, який прагнув уникнути мобілізації. За надані послуги (неодноразове — починаючи з минулорічного вересня — внесення неправдивих даних щодо нього в інформаційно-телекомунікаційну систему обліку військовозобов’язаних) підприємець розплатився зі зловмисником меблями та технікою. Відомо також іще про двох чоловіків призовного віку, яким фігурант теж оформив відстрочку.

Кримінальне провадження було відкрите за ч. 1 та 3 ст. 362 Кримінального кодексу України (несанкціонована зміна інформації, що обробляється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах) та автоматизованих системах, вчинена повторно особою, яка має право доступу до неї) та ч. 1 ст. 368 цього ж кодексу (одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе з використанням наданої їй влади чи службового становища).

Максимальне покарання, яке світить спритнику з ТЦК, — 6 років за гратами з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Джерело: ГАРТ, авторка Марія ІСАЧЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Масштабна лісова пожежа на прикордонні Чернігівщини: чи вдалося її загасити

12 ТРАВНЯ 2026, 11:55

Два нардепи, пов’язані з Чернігівщиною, засвітилися в пропагандистській акції до 9 травня

12 ТРАВНЯ 2026, 10:46

Пряма мова

Питаємо у депутатів: чи знають, коли Чернігів отримав Магдебурзьке право?

12 ТРАВНЯ 2026, 10:45

Фото

У ДСНС показали наслідки нічних ударів по Чернігівщині

12 ТРАВНЯ 2026, 09:21

Із ночі атаки російських "гераней" поновилися: вибухи на Чернігівщині, у Києві, Дніпрі, Харкові й Запоріжжі

12 ТРАВНЯ 2026, 08:18

Відріжеш тільки верх — розростеться, як кущ: лікарка розповіла, чому не можна видаляти папіломи самостійно

11 ТРАВНЯ 2026, 19:32

Пряма мова

Які міські легенди знають чернігівці та за що люблять своє місто?

11 ТРАВНЯ 2026, 18:29

ТОП-переглядів