На звірів Чернігівщини не полюють півтора року. Сезон полювання не відкривали і не збираються. Чи не розплодилося звірини в наших лісах так, що скоро на села попруть?
Якби не війна, зараз уже б полювали на пернату дичину, відкрилось би індивідуальне полювання на копитних тварин: самця кабана, оленя благородного, козулю. А в листопаді розпочалось би полювання на хутрового звіра.
— Певну кількість лисиць у Прилуцькому районі користувачі мисливських угідь відстрілюватимуть, — уточнює Микола ПИРІГ, начальник відділу мисливського господарства Північного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства. — Бо там їх розвелося більше норми.
— Для відстрілу найматимуть мисливців?
— Ні. Організують бригаду, можливо, єгерським складом.
Ярослав КОВАЛЬ, мисливствознавець філії Городнянського лісового господарства, говорить:
— Облік звірів проводимо тільки там, де є можливість. Більша частина прикордонних лісів біля кордону з білоруссю та росією замінована. Це прикордонні смуги Городнянщини, Ріпкинщини, колишнього Сновського району.
— Помічені нові звірі: ведмеді, зубри?
— Ні. У нас тільки лисиця, заєць, коза, лось, олень, кабан.
— Звірі також підриваються на розтяжках, мінах?
— Можуть. Ми на нашій території таких випадків не виявляли.
— Браконьєрів багато? Адже мисливцям охота полювати...
— Це прикордонна смуга. Багато військових, прикордонників. Ну хто піде зараз в ліс браконьєрити?
А мисливці перейшли на рибальство. Багато хто займається підводним полюванням. Воно зараз не заборонено. У прикордонні райони пускають тільки при наявності документа, що підтверджує особу. У прикордонну смугу — з погодження прикордонників. Інакше — це адміністративне правопорушення.
Авторка: Олена ГОБАНОВА, "Вісник Ч"