На Чернігівщині лікарню утеплять і навіть поставлять ліфт

16 ЧЕРВНЯ 2024, 11:17

5499

На Чернігівщині лікарню утеплять і навіть поставлять ліфт

На Чернігівщині лікарню утеплять і навіть поставлять ліфт

— Утеплили центральний корпус, — розказує про ремонтні роботи В’ячеслав ПРИЛІПКО, генеральний директор Козелецької лікарні інтенсивного лікування. — Завершується капітальний ремонт операційного блоку. Ліфт облаштували, запускаємо в експлуатацію.

Ліфт буде вперше в історії козелецької лікарні. До цього пацієнтів заносили на другий поверх вручну.

Тільки на руках з приймального до хірургії на другому поверсі доправляють пацієнтів у Козелецькій, Варвинській, Ічнянській Куликівській, Менській, Щорській та Ріпкинській райлікарнях. Так писав «Вісник Ч» у вересні 2014 році, досліджуючи тему ліфтів у лікарнях.

Так, у Носівці ліфт був, але не працював. «На другий поверх тягнуть нас і медсестри, і санітарки, і даже врачі помагають», казала тоді Надія Кадюк з села Мрин на Носівщині. Не працює ліфт і досі.

Не вистачило 16 породіль

На новому ліфті в козелецькій лікарні кататимуться й породіллі. Але набагато менше, ніж раніше. Переважно, з екстреними пологами. Пакет медичної допомоги при пологах на 2024 рік з НСЗУ (Національною службою здоров’я України) не підписаний. Не вистачило всього 16 породіль.

— Для підписання пакета треба 170 пологів за попередній рік, — пояснює В’ячеслав Приліпко. — У нас 154. Екстрені пологи приймаємо. Вони оплачуються НСЗУ в рамках терапевтичного пакета. По пакету пологів ми більше 15 тисяч гривень отримували за один випадок. По терапевтичному ж пакету — 8,5 тисячі гривень.

У нас відсотків 30 породіль було з Київської області, — продовжує. — А в 2022 році більше половини — з київської, інших громад Чернігівської. Тенденція й по нашій області, й по державі — щороку кількість немовлят зменшується. Увага приділяється тому, щоб поряд із закладом або в самому була потужна неонатальна допомога. Тобто, допомога для новонароджених. У Бобровиці зберігся пологовий пакет, у Ніжині є, — називає сусідів. — Ми до чернігівського кластера (вузла) відносимося. І наші пацієнтки переважно в чернігівський міський пологовий будинок їдуть.

В’ячеслав ПРИЛІПКО, генеральний директор Козелецької лікарні інтенсивного лікування

В’ячеслав ПРИЛІПКО

Більшість або стали загальними, або не увійшли в госпітальну мережу

— Госпітальний кластер передбачає три категорії лікарень, — розказує В’ячеслав Приліпко про досі ще незвичне поняття кластера. — Лікарні загального лікування, кластерні лікарні, надкластерні. Надкластерні — онкоцентр, обласна лікарня, обласна дитяча, обласна психоневрологічна, чернігівський пологовий. Кластерні лікарні в кожному районі мають бути, у нас їх шість. Бо вимоги є ще й до кількості населення. Тож більшість районних лікарень або стали загальними, або взагалі не увійшли в госпітальну мережу.

Генеральний директор розповідає, що козелецька лікарня — у складі мережі як заклад інтенсивного лікування. Передбачені напрямки: хірургія, травматологія, неврологія, терапія, акушерство і гінекологія, інфекційні хвороби. Достойна хірургічна служба. Потужна ортопедична. Ендопротезуванням займаються. Артроскопічний апарат є. За допомогою оптичного обладнання виконують в суглобі малоінвазивні операції.

- Ми обслуговуємо чотири громади: Козелецьку, Остерську, Деснянську, Кіптівську. Більше 40 тисяч населення.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО. Фото авторки

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

Від обстрілів прикордоння найбільше дісталося оселям бабусь

19 СІЧНЯ 2025, 21:39

Довічне для Альони і двох чоловіків за потрійне вбивство

19 СІЧНЯ 2025, 18:34

Навчив і пішов добровольцем у 22 роки

19 СІЧНЯ 2025, 17:02

Жінки з громади на Чернігівщині хочуть народжувати у своїй лікарні

19 СІЧНЯ 2025, 13:57

Нічна тривога: що відомо про ворожі безпілотники на Чернігівщині

19 СІЧНЯ 2025, 12:05

Вiдео

Ліквідація МСЕК: як на Чернігівщині працюють нові експертні команди

19 СІЧНЯ 2025, 11:02

Йшла замінованою дорогою 30 км: історія переселенки на Чернігівщину

19 СІЧНЯ 2025, 09:21

ТОП-переглядів