Вчителька Новобасанської школи Галина Сильна, поки єдина з жінок, яка будь коли брала участь в номінації «Захист України» на обласному конкурсі «Вчитель року». І хоча пані Галина не здобула перемогу та впевнена, що може на рівних з чоловіками викладати цей важливий нині предмет.
"Коли навчалася, кафедри військової не було. Тому дуже важко. Одне діло, коли чоловіки, які служили, вони оріентуються. Але нічого: ідемо в ногу з освітою, технології та інтернет, допомога є", - каже Галина Сильна, вчителька Новобасанської школи.
Нині освітяни, як і всі Україна працюють у надскладних умовах. Повітряні тривоги, відсутність швидкісного інтернету, відключення світла, але вчителі тримають свій освітянський фронт. Освітяни та школярі прикордоння мріють про одне - зустрітися у стінах навчальних закладів.
"Ми не здаємося. Все буде добре. Ми наздоженемо і зустрінемося. Ми північна частина області, навчаємося дистанційно виключно, ми обов’язково все наздоженемо і мріємо зустрітися з дітками очно", - розповіла Альбіна Чмигальова, переможниця 1 туру обласного конкурсу «Вчитель року» (номінація «Основи здоров’я»).
Номінанти та переможці обласного конкурсу отримали заслужені вітання та нагороди. Праця вчителів в таких екстремальних умовах викликає захоплення і повагу.
"Я впевнений, що з нашими освітянами, навіть з тими проблемами про якій я казав, діти точно будуть освіченими і достойними своєї країни. Дуже дякую за щоденну роботу у непростих умовах. Дякую вам", - каже В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.
"Всім миру, перемоги, наснаги. З такими педагогами наші діти будуть освіченими і Україна має майбутнє", - переконана Олена Дмитренко, голова обласної ради.
В першому турі обласного конкурсу в номінаціях «Захист України», «Основи здоров’я», «Початкова освіта» та «Фізична культура» брали участь близько ста вчителів. Були сумніви щодо проведення у військовий час такого конкурсу, але освітяни переконані, що країна має перемагати на всіх фронтах, в тому числі на освітянському.
"Потрібно для підтримки наших дітей, педагогів, маємо в цих складних умовах пристососуватися, жити і давати кращі результати", - каже Олена Житняк, директорка Чернігівського навчально-реабілітаційного центру.
"Час Чернігівський писав про вчительку, яка переїхала до Чернігова: Все моє життя вмістилося у дві валізи: вчителька з Бахмута переїхала на Чернігівщину.