Молодий хірург уперше зашивав серце

20 КВІТНЯ 2025, 13:38

578

Василенко Соломія

Богдан Логовець, хірург Ніжинської лікарні

Богдан Логовець, хірург Ніжинської лікарні

Богдан ЛОГОВЕЦЬ, молодий хірург, уперше в житті зашивав серце. Асистував Олександру П’ятковському, досвідченому. Працюють у Ніжинській центральній міській лікарні ім. М. Галицького.

— Чергував 15 березня, — розказує Богдан Логовець. — Уночі привезли потерпілого. Ситуація складна. Треба було терміново оперувати. Викликали ургентного хірурга. П’ятковського. Я ще з подібними травмами не стикався. Для мене це було як гарний урок.

Ніж пробив сердечну сумку — перикард. Серцевий м’яз — міокард — не пошкодив. Виникла сильна внутрішня кровотеча. Її зупинили сучасними електрохірургічними апаратами. Коагуляторами. Вони припікають судини. Також була пошкоджена діафрагма. З живота в грудну клітку вилізли органи черевної порожнини.

— Вони відділені діафрагмою від плевральної порожнини, — деталізує Богдан Логовець. — Від грудної клітки. А в плевральній порожнині розташовані легені. Під час поранення органи черевної порожнини змінили дислокацію (місце розташування). Почали давити на легеню.

Тобто одна проблема —  поранення серця. А друга — проблема дислокації органів живота. Їх треба було повернути на своє місце. Ушивати діафрагму. Щоб легені  розправлялися. У потерпілого вже була задишка. Знижена сатурація. Наповнення крові киснем.

Тому, зі слів Богдана Логовця, робили два доступи. Два розрізи. Перший доступ — безпосередньо на грудній клітці. Розсували  ребра. Проводили огляд.

Другий — уже на животі. Перемістили і кишківник, і частину  печінки, і шлунок. Повернули на місце. Міокард зашили. Встановили дренажі. Як у живіт, так і в плевральну порожнину. Щоб усі залишки крові, серозної рідини відходили дренажами назовні.

Плюс у плевральну порожнину був встановлений  дренаж по Бюлау. У плевральній порожнині не повинно бути вільного повітря. Але воно є, бо було поранення. Надійшло ззовні. І давило на легені. Сковувало їх. Цього повітря треба позбутися.

— Суть дренажу по Бюлау така, — пояснює Богдан Логовець, — він повітря з плевральної порожнини випускає при вдиху. А назад уже не пускає.  Працює ніби клапан. Дренаж по Бюлау формується з підручних засобів. Відрізається з рукавички напалечник. Прив’язується до трубочки. Напалечник опускається у воду.

Людина робить вдих, — описує роботу клапана, — легеня розправляється. Тим  самим виштовхує  повітря. Воно по трубочці  виходить у воду через цей клапан. А назад  повітря не засмокче. Максимум, може бути трішки води, але це не критично.

Пацієнт уже виписаний.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке: 

​​​Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":

Схожі новини

Вiдео

Навчально-практичні центри у профтехах: як працюють і навіщо потрібні?

20 КВІТНЯ 2025, 14:40

Молодий хірург уперше зашивав серце

20 КВІТНЯ 2025, 13:38

Пряма мова

Православні свята: Великдень

20 КВІТНЯ 2025, 10:09

Відтепер молодий вважається до 45 років. Що думають чернігівці?

20 КВІТНЯ 2025, 09:03

"Великоднє перемирʼя": чи обстрілює ворог прикордоння Чернігівщини?

20 КВІТНЯ 2025, 07:53

Скандально відомий суддя з Чернігівщині вийде з тюрми

19 КВІТНЯ 2025, 19:40

Вiдео

Стратегія розвитку Чернігівщини: що включає та коли реалізується?

19 КВІТНЯ 2025, 16:40

ТОП-переглядів