Молочно-товарну ферму за 55 мільйонів гривень ніхто не купив

15 ВЕРЕСНЯ 2023, 14:45

3940

Молочно-товарну ферму за 55 мільйонів гривень ніхто не купив

Ферма у Великому Злієві

5 вересня відбувся аукціон щодо продажу молочно-товарної ферми у Великому Злієві, що на Ріпкинщині.

Ферма розрахована на 1100 голів. Оновлена за сучасними стандартами та з новим обладнанням. Дві трансформаторні підстанції на 352 кіловати. Два водопроводи та три артезіанські свердловини для забезпечення питною водою. Комбікормовий цех півтори тисячі квадратних метрів для приготування та зберігання покупних кормів.

Загальна потужність щоденного зберігання молока — 18 тисяч літрів. У кінці 2019 року придбано два нових охолоджувача потужністю 10 тисяч літрів. Напувалки з підігрівом. Та інші добрі штуки. Рік будівництва — 2018. Площа ділянки — 90 тисяч квадратних метрів. Ціна комплексу 55 мільйонів гривень.

— Аукціон не відбувся, бо не було жодного бажаючого, — каже Віталій ПЕТРУК, працівник  «Індустріальної молочної компанії», що продає комплекс. — Навіть переглядів було всього три. Припускаю, мій, працівника, який розміщував це оголошення, і ще хтось, певно, випадково натиснув не на ту клавішу, — з іронією говорить чоловік. — Комплекс продаємо більше року.

— Чому продаєте майно, ЧІМКа (так ласкаво називають компанію) виходить з області?

— Ні. У нас 30 тисяч гектарів землі, які не заміновані, все засіяне. Працюємо, як і раніше. Ферма у нас була збитковою. Керівництво вирішило її продати. Худобу вже збули. Залишилося приміщення, обладнання.

— Корів порізали на м’ясо?

— Купували як люди, так і великі заводи, типу «Глобино». Худоби було багато, продаж був декількома партіями.

Приїздили іноземні інвестори. Не підійшла ферма. Бо за європейськими стандартами у корови має бути більше місця, щоб гуляти, аби надої вищі. За українськими стандартами — одна із кращих ферм в країні.

Це бізнес. Є проєкти, які стають успішними, а є, які навпаки, — каже свою думку Петрук. — Чи будемо виставляти повторно на продаж? Думаю — так. Можливо, на інших майданчиках продажів.

— Що відбувається у ЧІМКи? Якісь проблеми чи вирішили піти у вузьку спеціалізацію?

— Наскільки мені відомо, давно хотіли відійти від тваринництва, — каже Василь ЖУК, заступник начальника – начальник відділу економічного аналізу та інвестицій департаменту агропромислового розвитку ОВА. — Худоби немає, а нащо комплекс, який стоїть без діла? Тваринництво — сфера, яка потребує постійної цілодобової пильної уваги. Їхній напрямок навіть в назві чітко виражений. Але молочний ринок складний. Бо навіть великі підприємства не можуть диктувати ціни. Підприємства, які виробляють молоко, хочуть продати за найвищою ціною. А підприємства, які вироблять молочну продукцію, хочуть купити за найнижчою.

Хоча зараз багато підприємств, у зв’язку зі слабкою реалізацією зерна, переходять до виробництва продукції тваринництва. Давно такого росту в області не було. Зерна багато, годувати є чим, поголів’я в підприємствах зростає. Деякі пробують переробляти на місці свою продукцію.

Агрохолдинг «Індустріальна молочна компанія» входить у п’ятірку найбільших агропідприємств області. Аби були якісь проблеми або хотіли вийти з області, почали б продавати землю. Але цього не відбувається, вони працюють.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Юлія СЕМЕНЕЦЬ

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

На Чернігівщині поліція звинуватила жінку у вбивстві матері, а суд виправдав

18 СІЧНЯ 2025, 22:29

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

ТОП-переглядів