Міжнародна організація ZOA прозвітувала про роботу на Чернігівщині. Так, за півроку у 2023-му в регіоні придбали 5 будинків для багатодітних родин ВПО, що були відселені з прикордонних громад Чернігівської області та міста Нікополя (Дніпропетровська область).
Як результат, 5 багатодітних родин (у тому числі один дитячий будинок сімейного типу), в яких виховується більше ніж 20 дітей, отримали власне житло у Понорницькій громаді і почали тут нове життя, інформує організація.
Ольга Шостак, мати-вихователька дитячого будинку сімейного типу радіє такій допомозі:
«Ми не вірили до кінця що так може бути, не вірили що це взагалі можливо. Ми вдячні всім, вдячні за чуйне серце співробітникам ZOA. Ця допомога дуже і дуже важлива для нас. Дякуємо ZOA від всієї нашої великої родини».
Згодом жінка додала, що родина буде дякувати завжди за таку допомогу, тим паче, що напередодні Нового року сімʼя збільшилась, з'явились нові дітки, яким потрібна родина і дім.
Організація ZOA працює в таких регіонах: в Ужгороді на заході, у Чернігові на півночі та в Херсоні та Миколаєві на півдні. Район поблизу Ужгорода є безпечним, і це призвело до надзвичайно великого потоку внутрішньо переміщених осіб. Чернігів, Херсон і Миколаїв зіштовхнулися з російською військовою агресією та розташовані на прикордонні, Херсон і досі є зоною бойових дій, що призвело до значного рівня пошкоджень будинків та іншої інфраструктури.
Гроші за прихисток
У районах навколо Чернігова та Херсона ZOA зосередилася на «готівці за житло». Домогосподарства, які відповідають вимогам, отримують в середньому близько 2000-2500 євро на ремонт своїх будинків.
«Матеріали легкодоступні. Український ринок потужний. І в кожного є двоюрідний брат, син чи сусід, який може допомогти виконати роботу», - переконані волонтери.
ZOA має на меті допомогти найбільш уразливим ВПО грошовими переказами. У пріоритеті – одинокі матері з дітьми, літні люди та сім’ї, де більше трьох дітей. Оцінка на місці, проведена групою реагування на стихійні лиха ZOA, показала, що саме ці вразливі верстви населення потребують грошових переказів.
Спеціаліст з екстреної допомоги Гілке Зантема:
«Багато людей, які мали фінансовий буфер, втекли з країни. Люди, яким ми зараз допомагаємо в Україні, ледь мають кошти на подорожі. Ми можемо допомогти цим людям швидко та ефективно за допомогою грошових переказів».
Гнучка екстрена допомога
Через систему онлайн-переказу переселенці щомісяця отримують кошти, які вони можуть знімати як в Україні, так і в сусідніх країнах. Це дає змогу людям самим задовольняти свої найнеобхідніші потреби, коли їм це потрібно.
Таким чином, грошові перекази є доповненням до розподілу, який зараз відбувається у великих масштабах.