Міндовкілля: вода в Десні стала прозорішою, у Сеймі - повторне забруднення

23 ВЕРЕСНЯ 2024, 16:01

1988

Ярмоленко Анастасія

Міндовкілля: вода в Десні стала прозорішою, у Сеймі - повторне забруднення

Річка Десна. Фото ілюстративне

Головне природоохоронне відомство країни звітує про ситуацію щодо стану води у річках Чернігівщини та Сумщини. 

Так, зокрема, на річці Десна спостерігається стабілізація ситуації. На всій протяжності у Чернігівській області вода посвітлішала, подекуди на дні осад темного кольору, неприємний запах та мор риби не спостерігаються. У річці з’являються живі водні біоресурси. 

Переміщення забруднення у Київській області не фіксується.

Щодо річки Сейм. Повторне забруднення продовжує рухатися по руслу Сейму, уточнюють у пресслужбі міністерства.

Покращення фіксується по пункту с. Чумакове - прозорість води збільшилася, проте зберігається жовто-зелений відтінок, місцями - сіруватий.

У пунктах с. Мутин та с. Озаричі (Сумщина) вода мутна, рівень хімічного споживання кисню перевищує норму в 4,3 рази. Розчинений кисень відсутній.

У пункті м. Батурин спостерігається потемніння води, незначний специфічний запах, мор риби не спостерігається. Хімічне споживання кисню перевищує норму у 1,1 рази. Кисневий режим в нормі. Перевищення по вмісту марганцю - в 1,3 рази. По азоту амонійному, залізу загальному, нітритах, фосфатах та хлоридах перевищень не зафіксовано.

Далі по течії показники якості води за добу не змінилися. Вода світла, на дні осаду практично немає, неприємний запах відсутній, мор риби не спостерігається.

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

Віра Кубрак співала в «Сонячних кларнетах»: приз від "Вісника" поїхав у Сосницю

23 ГРУДНЯ 2025, 19:03

У Чернігові кухарів КП "Шкільне" возитимуть на роботу в комендантську годину

23 ГРУДНЯ 2025, 18:50

Святвечір у жалобі: дві громади втратили оборонців

23 ГРУДНЯ 2025, 17:29

На Чернігівщині депутата міськради викрили на хабарі: хто це, і які обставини

23 ГРУДНЯ 2025, 17:10

Неонатальні реанімобілі від PepsiCo: технічні характеристики та можливості

23 ГРУДНЯ 2025, 16:08

У прикордонному місті стартував продаж різдвяних ялинок та сосен

23 ГРУДНЯ 2025, 15:53

Жінка з Чернігівщини здала понад 22 літри крові — за це має почесне звання

23 ГРУДНЯ 2025, 14:50

ТОП-переглядів