Микитась за хабар у €22 млн пропонував Філатову «не схему, а конструкцію»

07 СІЧНЯ 2024, 15:19

5049

Микитась за хабар у €22 млн пропонував Філатову «не схему, а конструкцію»

Максим Микитась

У Вищому антикорупційному суді триває розгляд справи екснардепа по 206-му округу Максима Микитася, який нібито запропонував 22 млн євро міському голові Дніпра Борису Філатову, щоб отримати угоду на будівництво метрополітену коштом Європейського банку реконструкції та розвитку, пише Центр протидії корупції.

На суді дослідили відео зустрічі Микитася та Філатова у справі щодо можливого хабаря у 22 млн євро.

За версією обвинувачення, для реалізації схеми мерія Дніпра та Микитась нібито мали створити спільне підприємство, до якого б входили декілька компаній з різними функціями: “Тунельбуд” – управляюча компанія,  “Метрострой”, “Екобудтрейд”, “Укргідропроект” – мали виконувати підрядні роботи.

На суді досліджували відеозапис зустрічі Філатова з Микитасем у центрі “Амстердам”, яка пройшла 4 жовтня 2022. На неї екснардеп привіз папки з документами. На аркуші паперу він передав Філатову схему майбутнього спільного підприємства.

Між фігурантами відбувся наступний діалог:

М.: (показуючи пальцем на схему): “вот это я вам отдаю (ймовірно вказуючи на управляючу компанію “Тунельбуд” – ЦПК). Вот это, вот это и вот это (ймовірно підрядні компанії – ЦПК) не получат ни копейки без подписи вот этого”.

За словами Микитася, це була не схема, це була конструкція. Особисто Філатову він нічого не пропонував і не давав, а фраза: "вот это я вам отдаю" - означала, що контроль у спільному підприємстві віддають мешканцям, територіальній громаді, міськраді. Кому вже визначать, щоб місто могло контролювати виконання проекту.

Захисники Микитася намагалися вибудувати захист таким чином, що не ясно, яке значення має фраза. "Вот это я вам отдаю". Вони вказували, що Микитась показав рукою на документ - схему бізнес-моделі. Тому, за версією захисту, мова йшла про те, що ЄБРР віддає 10% компанії "Тунельбуд", яка фактично виступатиме третейським суддею у реалізації проекту.

Філатов у розмові також запитував:

«а 10% от чего?»

На що Микитась відповів:

"от дохода, от инвойса, от каждого подписанного инвойса. Там остаток 220 млн".

Водночас адвокати говорили про провокативну поведінку Філатова і що не можна пропонувати неправомірну вигоду з коштів, які теоретично в майбутньому можуть як виділити, так і не виділити ЄБРР: "не можна дати те, чого немає".

Цікаво, що в ході розмови Філатов у якийсь момент включив спеціальну "глушилку", проти якої Микитась зовсім не заперечував:

М.: Вы напрямую, каждая компания, напрямую получает свои деньги за свою работу. Без подписания Тунельбуда инвойс этого не подпишут. Вы поняли о чем я говорю?

Ф.: Давайте я включу...(натискає кнопку на спеціальному пристрої - ЦПК)

М.: Да, я ж к этому и веду».

І далі пошепки розповідає про суть "співпраці".

Микитась пояснив, що пошепки він почав говорити автоматично, враховуючи всі обставини які передували зустрічі: "коли людина, нажимає кнопку (пристрою для глишіння розмови - ЦПК). Я звідки знав, може він русских боїться. І я автоматично, буквально долі секунди. Враховуючи мою хворобу, я якось автоматично, а потім мій голос знову як треба".

Філатов запитував про те, що виходить «Тунельбуд» відповідатиме за весь проект? Микитась на це сказав, що ні, це все буде "условно", "ни о чем".

Прокуратура вважає, що саме так Микитась описав те, за що компанія Тунельбуд отримуватиме 10%.

Микитась на суді пояснював, що він мав на увазі, що «Тунельбуд» отримуватиме 10% не за формальність, а за великий перелік робіт згідно з договором. І саме проект цього договору він передав на зустрічі Філатову.

За версією обвинувачення, Микитась також запропонував Філатову зробити екскерівника проекту “Укриття” Володимира Каштанова радником у міськраді, а аркуш з намальованою схемою колишній нардеп нібито порвав на 4 частини, проте Філатов їх зберіг і згодом передав детективам.

ДжерелоЦентр протидії корупції

 

"Час Чернігівський" писав про таке: Розслідувач Олександр Гашпар: Люди мають знати про те, що відбувається за фасадом перетворень у місті

Схожі новини

На Чернігівщині поліція звинуватила жінку у вбивстві матері, а суд виправдав

18 СІЧНЯ 2025, 22:29

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

ТОП-переглядів