Мера Чернігова Владислава Атрошенка вдруге не пустили закордон. Цього разу очільник Чернігова планував поїхати до Швейцарії у місто Лугано. Чернігівці коментують цю подію та обговорюють версії.
У п’ятницю, 1 липня, Атрошенко анонсував свою поїздку у Лугано, Швейцарія, для участі конференції з відновлення України. Втім він мав їхати не у складі української делегації, а на окреме запрошення Посольства Швейцарії в Україні.
У вже у суботу 2 липня Атрошенко повідомив, що його не пустили через кордону.
На відеозаписі, який опублікував сам Атрошенко, видно як начальниця зміни Держприкордонслужби Катерина Валевська виписує протокол міському голові про відмову в перетинанні державного кордону.
«Ще раз вам пояснюю, що сьогодні вам буде відмовлено у пропуску через державний кордон, а всі питання щодо вашого пропуску як посадової особи ви можете уточнити в адміністрації Держприкордонслужби. Я вам надаю рішення про відмову, підстави тут вказані: «Закон України про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Всі інші питання ви можете уточнити в адміністрації Держприкордонслужби», — сказала пані Валевська.
Пізніше постійні спроби вирватись закордон прокоментував заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко:
«Мери деяких міст обурюються що їх не випускають за кордон. По-перше нагадую для тих, хто забув - в Україні йде ВІЙНА! Особливо це стосується прикордонних регіонів та тих що ще зовсім нещодавно були окупованими. Небезпека не минула! Займіться вже громадами, щоб вас нарешті побачили люди, а ви їх проблеми. Для тих для кого сигнал не зрозумілий знайдуться інші шляхи, як допомогти громадам і містам. Без вас».
На коментар Кирила Тимошенко відреагував сам міський голова через добу у Фейсбуці.
"Ми отримали особисте підтвердження порушення закону. Пан чиновник розписався у перешкоджанні виконувати службові обов’язки голові прифронтового обласного центру та зловживанні власним службовим становищем. Зізнався у порушенні закону», - написав Атрошенко.
Одну з причин невипуску мера закордон оприлюднило видання Інсайдер UA– кримінальні справи та підозра в корупції.
«Розслідування ведеться з 2021 року. ГБР встановлено, що міське управління ЖКГ роздало підряди на суму 350 млн грн будівельним компаніям, фактично підконтрольних меру. Наприклад, за дорогу на мікрорайон Шерстянка довжиною менше 2 кілометрів ТОВ «ШБУ-14», пов'язане з бізнес-партнером Атрошенко Костянтином Буденним, отримало понад 115 млн грн. Єдиним конкурентом на тендері виступило комунальне підприємство «АТП-2528», не торгуючись, отримавши перемогу. Крали не тільки міські гроші, але і субвенції з держбюджету. Сума збитку, за оцінками експертизи, перевищує 100 млн грн. Гроші виводились через схеми з покупкою будівельних матеріалів за підвищеними цінами, а роботи виконані неякісно».
За даними Інсайдер UA мера не випускають за кордон, бо він може не повернутись.
До речі, ЄС попередили швейцарців, щоб на конференцію не потрапили українські олігархи:
Без зобов'язань не буде грошей і від ЄС, - чітко дала зрозуміти федеральному президенту Ігнаціо Кассісу фон дер Ляєн на ВЕФ. Треба стежити, щоб не було нових українських олігархів.
Не займатись «непотрібними срачами» порадив Атрошенку його колега мер Дніпра Борис Філатов.
«Я також не мовчу і маю свою думку, але не займаюсь політичним піаром та непотрібними срачами, там, де в цьому немає необхідності».
Чернігівці жваво коментують цю подію у Фейсбуці.
Частина Фейсбук користувачів підтримують мера, приміром, залежні від нього чиновники.
Інша просять мера не ганьбитись і зайнятись реальними справами, або виступити он лайн.
До речі, жодної інформації про результати поїздки мера у Давос (Швейцарія) немає. А результатом перемовин із польським Жешувом став Меморандум, який задекларував наміри сторін.
Читати також: Мера Чернігова закликали привести до ладу бомбосховища та укриття у місті