Люди йшли порати корів під обстрілами: чим живе ферма на Чернігівщині

12 ТРАВНЯ 2025, 17:17

1259

Василенко Соломія

Люди йшли порати корів під обстрілами: чим живе ферма на Чернігівщині

Люди йшли порати корів під обстрілами: чим живе ферма на Чернігівщині

Міністерство аграрної політики та продовольства України створило серію розповідей #Незламні аграрії про агропідприємства, які зуміли пережити всі труднощі війни, вижити, вистояти, відновитись і працювати заради України. Одна з історій присвячена фермерському господарству з Чернігівщини. 

Фермерське господарство «Напорівське» на Чернігівщині було створене у 2005 році. На старті в обробітку було всього два паї загальною площею 6 гектарів 22 сотки. Господарство постійно розвивалось і на момент повномасштабної війни в обробітку вже було 1 500 га землі, 316 корів та повний набір техніки.

«Не хочу повертатись до подій лютого-березня 2022 року, але скажу, що територія господарства, господарські приміщення, техніка, зерносушильний комплекс і тварини були понівечені московськими нелюдами», – зазначає голова і власник ФГ «Напорівське» Григорій Ткаченко.

Наразі практично вся інфраструктуру відновлена, повністю відремонтована техніка. У 2022-му році розмінували поля і господарство стало повноцінно працювати. Загальна сума збитів – більше 42 млн грн. 

«Ми відновлюємось з покращенням. Побудували вже після деокупації пелетний завод, що дає нам змогу колосально економити на енергоносіях. Основою для створення пелет є відходи від деревини і рослинницької продукції. Це дасть нам можливість бути енергоефективним і енергонезалежним господарством», – розповідає Григорій Ткаченко.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України відзначили, що найбільше керівник господарства вдячний своєму колективу:

«Люди віддані своїй праці. Я пам’ятаю, коли були шалені обстріли і летіли десятки ракет, а люди йшли порати корів, бо це треба було робити. Багато факторів впливало на нашу стійкість. Ми українці – і ми змогли вистояти».

Сьогодні ферма розвивається - вирощує абердино-ангуських корів, займається сироварінням і виробляє 50 видів молочної продукції, зокрема 30 видів сирів, повідомляє видання "Kurkul".

У переліку — чедер, гауда, рікота, камамбер, різні види моцарели, а також унікальна шоколадна моцарела. Щодня тут переробляють 500 літрів молока, а продукцію продають не тільки в Чернігові, а й у Києві, Одесі, Броварах та Рівному.

«Ми робимо все, що й до війни, але тепер — ще більше. Наша справа — це наше життя, і ми будемо рухатися вперед!», — каже власник господарства Григорій Ткаченко.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Триколісний возить Галині сумки і воду для клумби: із двоколісним не склалося

12 ТРАВНЯ 2025, 19:22

Вiдео

Новий погляд на унікальні чернігівські пам’ятки: на Валу оновили виставку

12 ТРАВНЯ 2025, 18:31

Люди йшли порати корів під обстрілами: чим живе ферма на Чернігівщині

12 ТРАВНЯ 2025, 17:17

Майстер із Чернігівщини робить ексклюзив­ні предмети побуту з дерева

12 ТРАВНЯ 2025, 16:06

Незважаючи на обстріли: Чернігівщина серед лідерів за темпами посіву зернових і зернобобових

12 ТРАВНЯ 2025, 14:28

У ніжинській електричці побили і пограбували чоловіка

12 ТРАВНЯ 2025, 14:19

Невигідно корову тримати: почім приймають і продають молоко на Чернігівщині

12 ТРАВНЯ 2025, 12:54

ТОП-переглядів